Vydáno:  

Čtvrteční glosy 14. 3. 2013

Vladimír Špidla (pokud si pamatujete kdo to byl či si přece jen vybavíte jeho skvělé pracovní výsledky ve funkci předsedy ČSSD, vlády a eurokomisaře): „Je zřejmé, že vysoká nezaměstnanost u nás je důsledkem chybné hospodářské politiky vlády a chybné politiky služeb zaměstnanosti. Samozřejmě, že nezaměstnanost nelze zcela vyřešit, ani v Rakousku nemají nulovou nezaměstnanost, ale je rozdíl, když my máme míru nezaměstnanosti mládeže třiadvacet procent a Rakušani osm. To je rozdíl.“ Takže Vláďo (doufám, že si stále tykáme): Ten rozdíl (a mnohé další) přesně odpovídají mentálnímu a mnoha jiným rozdílům mezi Čechy a Rakušany…zajeď si tam na pár týdnů či měsíců, a to nikoliv jen jako turista…


Čtenář glos P.V. mi napsal:

Nešlo by zajistit, aby na LCD velkého rozměru ve sněmovně a v senátu 24 hodin denně běžela tato stránka?

http://www.verejnydluh.cz/ 

 

Čtenářka glos V. S. mi napsala:

Jako fyzik bych měla jednu malou poznámku k alarmujícím zprávám o tání ledovců v Arktidě. Naši zelení přátelé nám v této souvislosti zapomínají sdělit - možná to ani sami nevědí - že vzhledem k tomu, že arktický ledovec není pevninský, ale pluje na oceáně, i jeho případné stoprocentní roztátí by nezvýšilo hladinu vody ani o fous. Roztátá voda by prostě zaplnila ponořený objem ledu.
Archimédův zákon se učí už na základní škole.

O autorovi

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook Bookmark and SharePro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód VJT884.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód VAT389.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.Nejčtenější články


Štítky podle popularity
Kontextová navigace

Úvodní strana Čtvrteční glosy 14. 3. 2013