PONDĚLNÍ GLOSY 12.12.2005

Miroslava Macka
A tak jsem se konečně vrátil z Mnichova, kde jsme se ženou oslavili společné narozeniny - jedním z mých dárků byl také slib, že celý týden neotevřu své internetové stránky a nebudu se pídit po událostech doma, což jsem s potěšením učinil.
Ovšem nestačil jsem doposud ani pročíst noviny z posledních dnů, a tak začínám historkou s neuvěřitelně vysokou vypovídací hodnotou.

V pátek se otvíral u Kolína most pro pěší, součást nezbytného souboru nových komunikací, navazujících na skončenou výstavbu automobilky.
Slavnostního otevření ( blíží se volby) se též účastnili premiér Paroubek, ministr obchodu a průmyslu Urban a středočeský hejtman Bendl.
Paroubek přečetl z papíru projev, napsaný jeho podřízenými, ministr Urban pronesl z patra krátký projev a v něm se předvolebně zmínil, že socialisté slíbili před čtyřmi roky Kolínským automobilku, a je tu, slíbili most pro pěší a je také tu.
Hejtman Bendl pozdravil přítomné a předvolebně zmínil, že socialisté před čtyřmi roky také slíbili obchvat - a není tu. Lidé se roztleskali a rozposlali, nebo´t obchvat opravdu chybí jako sůl.
Potud jde o historku nezajímavou, neboť banální - avšak poté se hejtman Bendl vrátil od mikrofonu na své místo vedle Paroba a ten, bílý vzteky, se za stálého úsměvu do přítomného davu, jak nenávistně syčet hejtmanovi do ucha, že tohle mu nedaruje, že za tohle ho vykostí a zničí.
No řekněte, není to klasická ukázka, koho máme za premiéra, zvláště když se můžete vsadit, že to myslel smrtelně vážně, neboť jde o člověka zcela opilého mocí, navíc ze čtvrté cenové skupiny.
Možná však, že než se začne mstít, pukne ten puchejř vlastní nadutostí.

Čtenář glos J. A. mi zaslal následující informaci:
Můj kamarád, který pracuje na Českých dráhách, se mi svěřil, že pan generální ředitel byl prý předvolán na kobereček na vládu, aby odborářům schválil bez remcání kolektivní smlouvu na příští rok, tzn. všechny ty výhody typu více dnů dovolené než ostatní, pobyty v lázních, půjčovna kol zdarma atd... a to vše proto, abychom si zachovali "sociální smír", když máme na krku volby. Ale Vás tahle informace zajisté nepřekvapuje.
Opravdu ne.Stanislav Jerzy Lec:
Nechoď ve šlépějích velikánů, utopíš se v nich.