ČTVRTEČNÍ GLOSY 15.12.2005

Miroslava Macka
Fakultní nemocnice musí z příkazu ministra zdravotnictví dr. Ratha šetřit, takže uzavřely před koncem roku některá oddělení, odložily operace, lékařům nařizují dovolenou a nepředepisují léky.
Jediné, co postrádám, je vyjádření výše zmíněného "odborníka", že za toto vše může tunelování VZP Občanskou demokratickou stranou a stavba paláců Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Doufám, že jste si letos všimli, jak kvalitněji fungovaly služby státu a jak se zefektivnil jeho chod, včetně omezení úřednictva.
Pokud jste výše zmíněné jevy nezaznamenali, pak si položte otázku, proč dostanou statisíce lidí, které platí stát, v lednu přidáno v průměru 770 korun měsíčně. Z našich již tak příšerně vysokých daní, pochopitelně, ne z Paroubkova či Rothova platu.

Kdo nechce hlasovat pro zákon o registrovaném partnerství, ať nehlasuje vůbec, takové "doporučení" dal premiér Paroubek poslancům ČSSD. Pokud si kdo doposud myslel, že i za Paroubka platí, že poslanci jsou volení zástupci lidu a tedy poplatni názorům svých voličů, nechť vystřízliví. Hlasují tak, jak si Duce přeje.

KDU - ČSL představila svůj volební hit - vlakovou soupravu "Klidná síla" - pokud tím ovšem lidovci naznačují, že dráhy jsou jejich vzorem, doporučuji nevolit - jsou totiž drahé, nevýkonné, rozhazovačné a ustrnulé v socialismu.

Moc a moc se mi líbil titulek rozhovoru Práva s ministrem kultury Jandákem, který zněl "Je třeba dát šanci mladým lidem s novým myšlením".
Kupodivu totiž nekončil oznámením jeho resignace.

Stanislav Jerzy Lec:
Uvědom si, že když někomu vyrazíš z ruky pero, může se chopit pušky.