STŘEDEČNÍ GLOSY 22.03.2006

Miroslava Macka
Exministryně zdravotnictví Marie Součková byla obžalována kvůli smlouvě s brněnským advokátem Zdeňkem Nováčkem, která mu umožňovala získat palmáre ve výši 10 milionů korun za zastupování ministerstva ve sporu s firmou Diag Human.
Bohužel se dodneska žádnému z hlídacích psů demokracie nepodařilo zjistit, čí byl Nováček vlastně kamarád či spolužák a ke komu tedy měla jít za tento lukrativní kšeft provize.
Obávám se, že se to nakonec nikdy nedozvíme a Součková vyfasuje nějakou tu podmínku za "zneužití pravomoci veřejného činitele",

Jak vypadá současná neplížívá, otevřeně pádící bolševizace Česka, dokumentuje následující fakt: sociálně demokratičtí a komunističtí poslanci zvolili do Rady České tiskové kanceláře šéfredaktorku Haló novin, těch novin, které velebí Lenina a na své oslavy zvou Jakeše a Hoffmana.
Fuj.

Samozřejmě, že ve sporu o trestní zákoník má pravdu poslanec ODS Marek Benda ( ale také spousta renomovaných právníků), kteří tvrdí, že vypuštění paragrafu o tunelování, v minulosti značně zneužívaném, by nebránilo postihovat skutečné tuneláře", neboť zákoník k tomu má dostatek instrumentů.
Zamítnutí novely trestního zákoníku je akt čirého předvolebního populizmu: v předvolebních debatách bude jako z kolovrátku znít: ODS chtěla propouštět a netrestat tuneláře a čacká ČSSD tomu zabránila.
Ach jo.

Čtenář glos J. K. mi zaslal tento půvabný text:
Volební autobusy ČSSD - není to nádherná symbolika?
- všechny vysloužilé, vyřazené typy
- staženy z pravidelného provozu, protože nevyhovovaly evropským normám
- vysoce nadprůměrná spotřeba
- emise ničící životní prostředí
- barva narychlo přemalovaná z rudé na oranžovou
- řízení napravo

Již staří Římané věděli, že Bonae mentis soror est paupertas, tedy že
Sestrou dobromyslnosti je chudoba.