PÁTEČNÍ GLOSY 31.03.2006

Miroslava Macka
Tak dlouho jsem se chystal napsat článek o "novém" politikovi Martinu Bursíkovi, až to velice kvalitně udělal v dnešních Lidovkách Petr Havlík. Ten text skutečně stojí za přečtení a hlavně za zamyšlení.
Osobně k němu jen dodávám, že moje zkušenosti z doby dělení Občanského fora, kdy naproti nám, zástupcům ODS, seděl za OH mj. také Martin Bursík, jsou obdobné: neskrupulózní kariérista, kterému jsem nikdy nemohl věřit ani to, kolikátého je.

No, to je ale překvapení! Korejská automobilka Hyundai, chystající se do Česka, vytvořila ve svých dceřinných společnostech několik rozsáhlých černých fondů na uplácení.
Ne, abyste si ovšem mysleli, že byť jen jediný groš měl směřovat do Česka!

Ne, abyste také věřili nějakým šťouralům, že místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Škromach se před třemi lety zúčastnil mejdanu na policejní škole v Hrdlořezích proto, aby projednal privatizaci Unipetrolu s přítomnými pány Mrázkem, Pitrem, Palasem a Spyrou.
Vždyť se jen zúčastnil charitativní akce a vůbec netušil, kdo tam bude....

Také nehledejte nic podivného za tím, že odsouzený podnikatel Pitr nabídl kamarádce Grossových Barkové osm milionů na kauci, aby se dostala z vazby. Sice se Barková podle Pitra od loňského léta intenzívně stýkala s jeho zastřeleným kamarádem Mrázkem, ovšem peníze jí dodá jen kvůli tomu, že "ji lituje, neboť se sama stará o rodinu a malou dcerku."
Jak je vidět, historka o strýci Vikovi a podivném Rodovi, co dodali peníze na Standův byt, a které máme stále věřit, dostává spoustu konkurentů.

Tuhle mi napsal jeden čtenář, že se pranic nediví, že rodinu, sestávající z dvou lidí různého pohlaví, kteří spolu chtějí zplodit děti, pokládá exprezident Havel za jakýsi "teletník", jak se vyjádřil, neboť zřejmě pokládá za vzor rodiny sebe, Dášu a její psy.

Čtenářka glos R. Ž. mi poslala následující minikomentář:
Hned se cítím bezpečněji, když se z médií dovídám o tom, kterak Puchejř z paluby vrtulníku osobně prohlíží rozvodněné řeky. Zamáčkla jsem slzu dojetí...
Připomíná mi to akčního Standu, který v roce 2002 vyrazil v maskáčích přímo do zatopených oblastí, aby tam pózoval před objektivy fotoaparátů a kamer.
Pro obyvatele vodou ohrožených domů to má stejný efekt, jako davy čumilů, nečinně přihlížejících cizímu neštěstí. Nechci být trapný šťoural, ale kolik nás stojí 1 letová hodina vrtulníku?

Již staří Římané věděli, že Bos bos dicitur terris ubicumque videtur, tedy
Vůl zůstane volem, ať se objeví kdekoliv.
( A k tomuto poznání staří nepotřebovali pražádnou zkušenost s poletováním helikoptérou, dodávám.)