PÁTEČNÍ GLOSY 28.07.2006

Miroslava Macka
Případ korupce v České konsolidační agentuře určitě nebude tak jednoduchý, jak se nyní zdá:
členka představenstva Kafková ve spolupráci s bývalým zaměstnancem ČKA Tykvou a podnikatelem Hráchem prodávali pohledávky, které ČKA spravovala, pod cenou a za to brala úplatky - na účtech měli už přes 400 milionů korun a čtvrt miliardy v cenných papírech.
Jenže: jak mohl jeden jediný člověk ovlivnit ceny prodávaných pohledávek, není vůbec jasné, pravidla jejich prodeje to dokonce zcela vylučují.
A tak bude velmi zajímavé sledovat, jak se případ bude vyvíjet. Jedno je ovšem jasné už dnes: celou pravdu, jak je v Česku zvykem, se nikdy nedozvíme.

O sestavování vlády a rituálních tanečcích kolem nemá už cenu ani psát, natož je sledovat.
Moudří politikové by udělali jen jedno: rychle se dohodli na solidnějších a spravedlivějších pravidlech hry a pak si to spolu rozdali co nejrychleji znovu....

Čtu-li a slyším-li o dalších a dalších případech dopingu ve sportu, jen kroutím hlavou: v tabulkách rekordů stále figuruje spousta sportovců, kteří jistě dopovali aniž byli tehdy odhaleni a odhalování dalších a dalších nových metod a preparátů je stále obtížnější a nákladnější...
Což takhle přestat s jakýmikoliv kontrolami a o doping se prostě přestat starat? V profesionálním sportu by tak mezi sebou soupeřili "gladiátoři" různých firem stejně jako dnes ( jen by k nim přibyly firmy farmaceutické) a kdyby si sami platili svoje dozajista vysoké zdravotní pojištění, pranic by mi to nevadilo.

Již staří Římané věděli, že Maximum remedium irae mora dilatio est, tedy že
Nejúčinnějším lékem proti hněvu je nechat jej opadnout.