PÁTEČNÍ GLOSY 18.08.2006

Miroslava Macka
Soused o vás prohlásí, že jste za ním přišel s nabídkou, že mu dáte milion, když vás zbaví manželky a řekne to v hospodě. Vy zakroutíte hlavou a prohlásíte, že jste sice souseda navštívil, ale jen kvůli tomu, že se jeho slepice podhrabávají na vaši zahradu.
Případem se začne ovšem zabývat policie a za pár týdnů vás obviní z přípravy vraždy.
Pitomost? Že takhle to nechodí, že takhle to být nemůže?
Včera policie obvinila P. Šrytra, že chtěl uplatit poslance ČSSD Pavla Ploce...za zcela stejných okolností..

Pan R. Höschl napsal dopis Lidovkám a v něm mj. toto: Odstupující premiér Paroubek se svou obvyklou samolibostí prohlásil, že se naše úroveň náramně zvýšila, protože před osmi lety náš průměrný plat odpovídal 345 dolarům, zatímco po osmi letech vlády ČSSD průměrný plat vzrostl na 900 dolarů. O vzrůstu životních nákladů za posledních osm let se jaksi opomněl zmínit, stejně jako o hospodářské kriminalitě, stoupající státní zadluženosti, atd.
Dalo by se podotknout, že v roce 1999 odpovídalo 345 dolarů téměř 29 barelům ropy, a letos 900 dolarů odpovídá ceně pouhých dvanácti a půl b arelu. Toto by byla stejně tendenčně zkreslená informace o ekonomice, jakou tak sebevědomě a tendenčně bilancuje Paroubek.

A tak jsem měl pravdu: přiznání Güntera Grosse, že za války sloužil u jednotky SS, byl marketingový tah. Vydání jeho autobiografie bylo "urychleno" a hned první den se prodalo 130.000 výtisků ze stopadesátitisícového nákladu a chystá se dotisk.
Nic proti tomu, jen si Günter Grass mohl odpustit ty řečičky o svědomí (kterému celá desetiletí tak zázračně odolával).

Již staří Římané věděli, že Pecunia non olet, tedy že
Peníze nesmrdí.