ÚTERNÍ GLOSY 10.07.2007

Miroslava Macka
Proslulý poslanec - opilec Petr Kott, vyloučený z ODS, kdysi podpořil Rathův zákon o neziskových nemocnicích a další socialistické bláboly. Za to následně dostal trafiku: stal se ředitelem středočeské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny. V minulých dnech byl po novém výběrovém řízení vystřídán, ovšem stačil se ještě za tuto trafiku rychle odvděčit, a to smlouvami s nepotřebnými a nechtěnými zdravotnickými zařízeními, vesměs vlastněnými socialistickými soudruhy.
Jsem velmi, velmi zvědav, kdy a zda vůbec nastane náprava....
Kdo mizernou Kottovu činnost ve VZP zaplatí, to bohužel moc dobře vím.

V letošním pololetí opět vzrostlo zadlužení státu o desítky miliard korun (v době historicky nejúspěšnějšího ekonomického rozvoje!), a tak každý občan Česka, včetně kojenců, jak se tak pěkně říká, už dluží kolem 84.000.- korun. Kojencům je to ovšem jedno, dětem taky, duševně méněcenným jedincům jak by smet, těm nejchytřejším parazitům také, spoustě nezodpovědných jedinců, kteří si soukromě půjčují na DVD přehrávače a dovolené (a že jich je!!) určitě též, takže těch pár zodpovědných občanů to prostě jednak nevytrhne, jednak to ve finále všechno zaplatí...
Pokud se ovšem konečně nevzpamatují a proti důsledkům české nátury, tak krásně popsané v lidové písni: "My si dáme zahrát, on to někdo zaplatí..." se nevzbouří.. I menšina, dobře organizovaná, a s dobrou taktikou a strategií totiž může vyhrát....

To se to pěkně parazituje na vybuzeném strachu z globálního oteplování: spousta umělců, rozhodně se neustále chlubících tříděním odpadků ve svých ohromných vilách (obvykle vícero) a poletujících jety po světě, si zazpívala a udělala reklamu na nasvícených a superozvučených megakoncertech proti oteplování Země.
A pořád a pořád se najde dost blbců, kteří jim to žerou....

Včera jsem opakovaně slyšel na českém Radiožurnálu rozhovor se slovenským hercem Milanem Lasicou a musím Vám říct, že to byla intelektuální rozkoš: kultivovaná řeč, inteligentní, nestrojený, ozvláštňující a přitom přirozený obsah, vtip, ironie, prostě krása nesmírná....kdyby byl Paroubek a spol. jen trochu všímavý, to by byl Klausův protikandidát!
Ovšem Paroubka to nenapadne a Lasica by tu nabídku od něho určitě nevzal....

V rámci politické korektnosti by mělo být (na základě zjištění amerických vědců) nařízeno psát na krabičky cigaret určenou velikostí písma: Kouření snižuje riziko Parkinsonovy choroby!