PONDĚLNÍ GLOSY 13.08.2007

Miroslava Macka
Podle průzkumu, který si objednaly Lidové noviny, osmdesát procent Čechů je pro zachování vysokých nemocenských dávek. Prima, není nic jednoduššího.
Protože nemoc je klasická pojistná událost, není žádným problémem nabídnout Čechům širokou škálu možných nemocenských dávek, klidně až do výše sta procent platů. A stát by se o to ani nemusel starat: stačilo by umožnit nemocenské pojištění u vzájemně si konkurujících soukromých pojišťoven a zákonem stanovit povinné základní pojištění u osob, jejichž příjem nepřesahuje zákonem stanovenou hranici. Tečka.

A už zase začíná další pokračování českého Kocourkova: slavný státní zástupce Arif Salichov potvrdil MF Dnes, že se sešel se stejně slavnou Marcelu Urbanovou na kávičku v kavárně a při té příležitosti jí slíbil, že nebude stíhaná za křivé svědectví (!)
A že u toho byla jak Urbanové právnička, tak Čunkův právník. Ten ovšem něco takového včera kategoricky popřel.
Nová postava v této tragikomedii, krajský státní zástupce z Brna Petr Coufal, pro to má jasné vysvětlení: Salichov byl pod velkým tlakem, a to mohlo mít vliv na jeho vyjadřování...
Už se neskonale těším na další akty této povedené taškařice.

Ještě, že alespoň někdo bere tuto kauzu s nadhledem. Advokátka Marcely Urbanové, Klára Veselá - Samková, odpověděla včera na dotaz, kdy podá ústavní stížnost ve prospěch své klientky, následovně: Až mi maminka zkontroluje pravopisné chyby.

Lidové noviny si nedají a nedají pokoj. Jeden z dnešních titulků zní: Paroubkova milenka má nový byt za pět milionů. Jak mnohem lépe by vyzněl titulek: Stínová manželka budoucího premiéra Paroubka si pořídila nový byt.