ÚTERNÍ GLOSY 25.09.2007

Miroslava Macka
Zajímavým způsobem odstartoval svoji kampaň ke zlepšení komunikace s medii premiér Topolánek: vynadal novinářům, že jsou zkorumpovaní, fandí ČSSD, vydírají a mstí se, šikanují a pronásledují jeho děti.
Samozřejmě, že novinářive svých očích takoví vůbec nejsou a pravda je, jako vždycky, někde uprostřed...

Je podivuhodné, jak v podstatě bez odezvy prošla slova předsedy sněmovny, socialisty Vlčka, že Ústřední výkonný výbor ČSSD zakázal svým senátorům volit v prezidentské volbě Václava Klause. Tedy v podstatě odhlasoval protizákonné jednání, neboť poslanci se mají řídit svojí vůlí a ne rozhodnutím partajních bossů, jsouce zástupci občanů a ne Jiřího Paroubka a jeho politických ambicí...

Jiří Paroubek také při své návštěvě Číny pěl ódy na českou společnost ECM Group, velkého developera nejen v Česku, ale také v Pekingu. Bodejť ne, když tato společnostpřed léty tajně půjčila ČSSD na volební kampaň!

Daňové poplatníky, ba ani Lidový dům, však Paroubkův výlet do Číny nestál ani korunu. "Pozvala nás Komunistická strana Číny, s níž máme přátelské vztahy," vysvětlila totiž mluvčí ČSSD Květsa Kočová.
Doufám jen, že s Paroubkem spřátelené firmy nezačnou podnikat na hranicích Pakistánu s Afganistánem....

Také bývalý předseda vlády Stanislav Gross si vede v advokátní koncipientní praxi výtečně: spolu s manželkou zakoupili 31 % akcií společnosti Moravia Energo za cca 300 milionů korun.
Půjčila jim na ně prý "silná a velká finanční instituce". Takže, chudí důchodci a další stěžovatelé na nedostatek peněz: tady máte návod k použití! Silná a velká finanční instituce Vám půjčí peníze, vy za ně nakoupíte ty správné akcie a hned jste rentiéry!
Ovšem protože nic takového, jako oběd zadarmo neexistuje, musí Vám být "silná a velká finanční instituce" za něco zavázána, to dá přece rozum....

Čtenář glos P. J. mi zaslal následující text:
Včera jsem sledoval pořad 168 hodin na ČT 1. V reportáži o stereodemonstraci odpůrců a příznivců "amerického" radaru jsem si znovu ověřil, jak zoufale krátkozrací a umanutí jsou odpůrci a jak zoufale argumentačně ubozí a nevybavení jsou příznivci. Jsem zvědav, co vláda vymyslí za těch 20 milionů, které hodlá vyhodit za vysvětlovací kampaň na podporu radaru.
Přitom stačilo sledovat zmíněný pořad dál k repotáži, jak nějaký ruský gubernátor slíbil terénní auto těm, kdo přivedou na svět nového vlastence k příštímu dni Vlasti, jak uvědomělá mládež z hnutí Naši křísí myšlenku ruské velikosti převelikosti, kterou si nenechá narušovat nějakými intelektuálskými demokraty a jak báťuška Putin dává nenápadně nápadný pokyn ke zbrojení.
Zkuste si pustit propagandistický film starý více než 70 let z nacistického Německa a budete žasnout nad jeho ruskou "současností". Tytéž symptomy překonávání národního mindráku, stejné odůvodňování vlastního konání, stejné argumenty, že za národní "srab" můžou "oni, ti druzí" (dosaď Židé, demokrati, liberálové, kapitalisti, intelektuálové, včelaři, šachisti, zahrádkáři prostě všichni, kdo mají i jiné zájmy a názory než jen slepou oddanost a poslušnost "vůdci"). Michail Romm by měl opět skvělý námět na pokračování jeho skvělého dokumentu.