STŘEDEČNÍ GLOSY 17.10.2007

Miroslava Macka
Starosti medií, zda Jiří Paroubek po rozvodu zvládne financování své minulé i současné rodiny, se ukázaly zcela lichými. Do občanského sdružení jeho exmanželky Zuzany na podporu dětských domovů plynou totiž miliony od sponzorů, nikdo ovšem neví od jakých a jaký příjem z této činnosti paní Zuzana má.
V Česku to legislativa bez problém umožňuje....

Nad zprávou o tom, že německá vláda uvažuje o zákonu, který by jí umožňoval zpětně zrušit prodej cizímu kapitálu takového strategického podniku, který by nevyhovoval německým národním zájmům, jsem si připomněl historku, která, pokud se nestala, je dobře vymyšlená.
Když prý před mnoha léty zavládlo v Londýně zděšení, že Japonci koupili jeden z obchodních symbolů Londýna, zavrtěl prý tehdejší londýnský starosta hlavou a!prohlásil: Nevím, čeho se bojíte, vždyť takhle máte jistou záruku, že Japonci nikdy nebudou bombardovat Londýn!

Myslím, že včerejší nezvolení Česka za nestálého člena Rady bezpečnosti Organizace spojených národů (OSN) je pro nás dobrou zprávou: je to totiž důkaz, že nás rozvojové a chudé země pokládají za reprezentanta bohatých, "západních" států.... a mají pravdu.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání má starosti, které bych chtěl (spolu s Rotschildovými penězi) mít: minulý týden vydala upozornění televizím Nova a Prima, že účinkování televizních moderátorek v reklamách na vlasovou kosmetiku je nezákonné....

Když si dole kliknete na odkaz macek.blog.idnes, naleznete tam zbrusu nový text "O maskulinech genderově neutrálních, feministkách a Pavlu Eisnerovi" a spoustu staršího čtení.
Hezký den přeju, mm