PÁTEČNÍ GLOSY 11.04.2008

Miroslava Macka
No, to je ale překvapení! Po roce a něco jsme se konečně dozvěděli, že pedofilní katarský princ, kterého tehdejší ministr spravedlnosti Němec propustil k potrestání domů, potrestán nebude. Bohužel ani exministr Němec ne.....
Byť k tomu Martin Zvěřina v Lidovkách správně dodává: "Buď je Pavel Němec mentálně zaostalý, nebo to neudělal nezištně. První možnost můžeme rovnou vyloučit..."

Také jsem se dočetl, že bývalý prezident FC Sparta Petr Mach, stíhaný málem dvacet let za údajný mnohamilionový úvěrový podvod, byl definitivně osvobozen. A ve stejné době jsem si přečetl v jedné Turowově právnické detektivce větu: Složité případy mají na svědomí špatné zákony.
A když k tomu přidáte kvalitu jejich vykonavatelů....

Čtenář glos P. Š. mi napsal k informaci, že si ČSSD na krajské volby najme soukromou americkou PR agenturu, následující:
Mně je najímání PR agentur politiky nesympatické, ale je to bohužel pro dnešní dobu příznačné. A chápu to. Co ale nechápu je, že si "prvoligovou" PR agenturu nenajme i ODS a už několikrát uplácala kampaň poměrně amatérsky! Možná si věří, že to dokážou stejně dobře jako profi PR agentura... Nedokážou!

Blíží se první máj, tedy lásky čas...Co takhle věnovat své lásce nějakou poezii? Anglickou poezii v překladech Miroslava Macka si stále můžete objednat na adrese m.vitovcova@volny.cz a to dobírkou až do domu. Pokusím se Vás nalákat následujícím vyznáním Persyho Bysshe Shelleyho Mary Shelleyové:

Svět bezútěšný zdá se,
já znavený v něm zase,
když toulám se v něm bez Tebe, má Mary,
a radost, plníc kdysi
Tvůj hlas a Tvoje rysy,
též zmizela, když nejsi zde, má Mary.