ÚTERNÍ GLOSY 29.04.2008

Miroslava Macka
Je vskutku "půvabné", když soudci Ústavního soudu používají v odůvodnění svého rozhodnutí zrušit neplacené první tři dny nemocenské právní termíny, které náš právní řád vůbec nezná. Myslím, že je nejvyšší čas nahradit soudce počítači, které nemají bolševickou minulost a nechat je naprogramovat cizími programátory ...

Aktivisté Greepeace prý vyměnili životní prostředí za politický zájem, míní Zbyněk Petráček v dnešních Lidovkách. Myslím, že to tak není, neboť politické zájmy měli členové Greenpeace odjakživa, jen zastřené zeleným hadrem, kterým nám neustále mávají před očima.

Jiří Čunek opět perlí, obávám se ovšem, že i tentokrát mu to "sežereme": před deseti lety si dle svých vlastních slov zdarma půjčil akcie stavební firmy Ruchstav Holding a měl prý je za čas vrátit s "nějakým přínosem pro toho, kdo je zapůjčoval".
Podrobnosti skvostné akce odmítá prozradit, prý má špatné zkušenosti z minulosti. Pranic se nedivím...

A máme tady nový, tolik potřebný zákon: vláda včera schválila novelu zákona o obchodování s chráněnými rostlinami a živočichy, takže napříště si budeme moci koupit primáta jen za účelem vzdělávání veřejnosti, zachování druhů a vědeckého výzkumu.
A je to, stát nám přece musí mluvit absolutně do všeho. Přemýšlím, že si pořídím primáta za účelem vzdělávání veřejnosti a budu na něm předvádět, kterak jsou primáti mnohem svobodnější a mnohem méně manipulovatelnější, než homo sapiens...