ÚTERNÍ GLOSY 27.05.2008

Miroslava Macka
Ne, abyste si podeřívavě mysleli, že pět státních zástupců, kteří si dovolili kritizovat postup nejvyšší státní zástupkyně Vesecké v kauze Čunek, bylo přeřazeno na jiná místa z nějaké msty. Náhoda je prostě blbec...a nebo někdo jiný....

MF Dnes upletla z lejna bič, tentokrát na nemocnice: její reportéři si vzali bílé pláště se jmenovkami a podařilo se jim bez problémů vniknout do několika nemocnic a vyptat si údaje o pacientovi. A hned je z toho titulek: "V USA zděšeni z našich nemocnic."
No, myslím, že většina Čechů by byla spíš zděšena z mnoha amerických nemocnic.
Rozhodně si nemyslím, že je ve všech českých nemocnicích vše v pořádku, ale také bych se nechtěl dožít doby, kdy budeme při vstupu do nemocnice odevzdávat otisky prstů a procházet detekčním rámem s ostrahou se psy.
Možná by též stálo za to vydávat se za redaktory nějakého světového denníku a navštívit redakci MF Dnes na Smíchově...to by byla reportáž, to by byly titulky!

Paní Eliška Kadlecová napsala před pár dny dopis Lidovkám,týkající se protestních akcí pražských divadelníků, ze kterého rozhodně stojí za to citovat:
Souhlasím s paní Machalickou, že divadlo či výtvarné umění nevznikají jako když "Baťa seká cvičky". A mohu ji ujistit, že stejné to je například u managementu, advcokacie či atomové fyziky. To však neznamená, že by z tohoto důvodu měli mít ti, kteří toto povolání vykonávají, automaticky nárok na jakékoliv dotace. V případě, že se jim v branži nebude dařit, nezbude jim zkrátka nic jiného, než se poohlédnout po něčem jiném. A nevidím důvod, proč by herci měli být výjimkou.
....Lidí, kteří si stojí za svým i přesto, že to pro ně představuje ekonomickou nevýhodu, si pochopitelně vážím. Zároveň ale nechápu, proč bych to měla finacovat ze své kapsy. Víte, ono se celkem lehce "tvrdošíjně stojí na svém", když vám to někdo jiný zadotuje.