ÚTERNÍ GLOSY 12.05.2009

Miroslava Macka
Blíží se termín volby šéfa České televize a tak se dozvídáme o lecjakých zákulisních "tlačenkách" a "antitlačenkách". Měl bych takový návrh: jména kandidátů, kteří by splňovali předem dané jednoduché podmínky, by se vložila do klobouku a ředitel by se vylosoval. Vsaďte se, že byste to na kvalitě programů pranic nezaznamenali.....

Herci, spisovatelé a další lidé se podepisují pod petici s názvem "Vzkaz bulváru", bouřící se proti praktikám bulvárních novin a časopisů.
Jde, pochopitelně, jen o marné gesto: bulvární sračky se na nás budou řinout tak dlouho, dokud bude dostatek blbců, ochotných je číst. Takže napořád...

Proto také nová politická strana "Strana svobodných občanů", založená Petrem Machem, nemá na růžích ustláno: bez charismatického vůdce a nebo plejády různých těch brožových je v současném, medii modelovaném světě, ztracená.

Také jedna z hlavních zpráv ze světa zahraniční politiky je typická pro dnešní svět: Ukrajinská premiérka Tymošenková shodila svůj tradiční cop a ukázala se s rozpuštěným vlasy....ach, jo!