PONDĚLNÍ GLOSY 1.02.2010

Miroslava Macka
Vláda chystá povinné očkování 200 tisíc nejdůležitějších lidí proti prasečí chřipce. Vsaďte se, že mezi nimi nebude ani jeden, který vytváří nějaké hodnoty, ale 200 tisíc přerozdělovačů a lidí, žijících z přerozdělených, tedy veřejných prostředků...

V jakémsi masochistickém rozpoložení jsem se včera vydržel dívat asi 10 minut na Otázky Václava Moravce, v nichž byl jedním z hostů poslancohejtman David Rath. Veřejně prohlásil, že náměstek ministryně zdravotnictví Šnajdr tlačí a vyhrožuje řediteli VZP, aby nakoupila lék, který nakoupit nechce, což bude v budoucnu stát miliardy. Což by, pokud by to byla pravda, bylo zneužití pravomoci veřejného činitele jako hrom.
A v tu chvíli mne mlčení moderátora Moravce velmi překvapilo, neboť jeho okamžitá reakce přec měla být: A už jste, pane Rathe, podal na pana Šnajdra trestní oznámení, jak je vaší zákonitou povinností, když se dozvíte o trestném činu? A pokud ne, proč ne?

O šéfovi Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC) Rádžendrovi Pačaurím jsem už psal. O tom, že v celém zeleném humbuku jde hlavně o prachy, též. Takže jen k doplnění, informace ze Spiegelu: Glaciolog Hasnaín, jehož spekulace o tání himalájských ledovců se vydávaly za skutečnost, pracuje v indickém Ústavu pro energii a zdroje (TERI). Jeho ředitelem je...no, ano...Rádžendra Pačaurí. Ten také oznámil společný projekt TERI a USA na zkoumání himalajských ledovců, financovaný půlmilionem dolarů Carnegieho nadací. Také automobilka Toyota přispěla 80.000 dolary. Ta Toyota, která minulý týden dostala ekologickou cenu ve výši 1,5 milionu dolarů za svůj hybridní vůz Prius. Předsedou poroty byl...no, ano...Rádžendra Pačaurí.
Je ten Bursík ale žabař, co?

"Celá evropská strana očekává od nás vítězství, které zazáří jako nejzářivější hvězda nad naší zemí," zakončil Paroubek svůj partajní projev.
Jaksi mi to nejen duchem, ale i řečníkem velmi připomíná jednu filmovou píseň z počátku padesátých let. "Zítra se bude tančit všude, až naše vítězné vlajky rudé, na stožáry světa vyletí...."

"Pro funkčnost zdravotního systému je nezbytné zavést co nejdříve poplatky za recept ve výši Kč 100,-. Současně musí dojít k masivnímu navýšení platů lékařů v nemocnicích. Nebude-li tato zabedněná vláda ( ČSSD ) respektovat rozhodnutí LOKu, dojde k projevům občanské neposlušnosti." MUDr.David Rath, leden 2003

Postřeh z facebooku: Chce-li ČSSD utrácet, ať nejprve utratí Paroubka...