STŘEDEČNÍ GLOSY 10.03.2010

Miroslava Macka
Včera jsem zahlédl kousek tiskovky ČSSD ke zdravotnictví v podání Davida Ratha. Celkem tam padlo asi stokrát jméno náměstka ministryně zdravotnictví Šnajdra, asi padesátkrát privatizace, asi padesátkrát krádež a čtyřicetkrát trestní oznámení. O programu v podstatě nic, což je pochopitelné, neboť Rath je vzorný žák známých demagogů, který dobře ví, že stokrát opakovaná lež či polopravda stává se pravdou. Ve společnosti jen trochu rozumem prostoupené, by samozřejmě s něčím takovém nikdy neuspěl. V té naší, léty bolševismu intelektuálně značně poničené, ovšem uspět může.

Spoustě lidí by zřejmě také nevadilo, že socialisté plánují dosadit po volbách na místo ministra financí starého známého Sobotku. Byl by odpovědný za snižování schodku státního rozpočtu, což zní jako velmi nepovedený žert...ale jak jsem zaslechl dnes ve zprávách: největším problémem Haiti je vzdělanost lidí. V Česku jakbysmet, v Česku jakbysmet, chce se mi dodat...

Čtenář glos I. B. mi napsal:
Před časem herečka Eva Holubová prohlásila o prezidentu Václavu Klausovi, že je homosexuál. Připomeňte mi, prosím, kdo z politiků, novinářů, veleknězů a velekněžek politické korektnosti tento výrok odsoudil a obvinil Evu Holubovou z homofobie a politické nekorektnosti. A jak se třeba vyjádřil předseda SOHO Jiří Hromada? Poslal herečce nějaký vtipný dárek?