PÁTEČNÍ GLOSY 21.05.2010

Miroslava Macka
Desetina nemocničních lékařů uposlechla výzvy Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů a podepsala výhrůžku, že pokud příští vláda nenavýší do konce roku platové tabulky zhruba na dvojnásobek, dají výpověď a přivedou tak české zdravotnictví do těžko řešitelné situace.
Pokládám to za nesmysl, nehodný vzdělaného člověka.
Lékaři, kteří tuto výzvu podepsali, totiž mají mnohem efektivnější možnost, kterak zlepšit finanční stav českého zdravotnictví a tím také svoje platy: nechť oni sami svým hlasem a hlavně svým vlivem na okolí spoluzpůsobí zvolení takové vlády, která promění stále ještě značně socialistické zdravotnictví v efektivní systém.
Zatím totiž většinou dělali vše pro to, aby se socialismus ve zdravotnictví udržel co nejdéle a jen vymáhali přisypávání do koryta. Dobře si to pamatuji ještě z doby, kdy jsem je velmi žádal o podporu reformy zdravotnictví, kterou jsem vypracoval pro ministra Stráského. Nového se od té doby nezměnilo nic.

Tuhle na mne vybafla z internetu reklama: Většina se řídí volebním průzkumem - odvážní se řídí srdcem. Volím stranu zelených. A u toho fotografie Václava Havla.
Co je odvážného na tom, volit srdcem, není mi jasné. Navíc volit české zelené je spíše volba slepým střevem, než srdcem...

Přítel Z. Š. mi napsal:
Včera jsem kolem osmé večer přijel z práce a vybral si ze schránky balík novin a letáků. Večer jsem si jich nevšímal, díval jsem se totiž na Otázky V.M. z našeho kraje a dostal jsem se k nim tudíž až dnes ráno. Byla tam kromě novin a reklam též notoricky známá "Kalouskova složenka" a plátek Věcí veřejných (z nichž neznám kromě Radka Johna nikoho dalšího).
Byly tam také noviny, které lžou již svým názvem : "LISTY - nezávislé noviny sociální demokracie". O to by nešlo, každý jsme je asi již dostali a k nám do hor to vše chodí později. Krom povodní tedy.
Když jsem však ty socnoviny vzal mezi palec a ukazovák a váhal, zda je otevřít, vypadla na mne malá, ale výrazná kartička, na které stálo: "Půjčka 50 až 250 tisíc" , doprovozeno několika pádnými důkazy výhodnosti takové transakce, včetně údaje o RPSN "již od 11,26%" (psáno velmi drobně), samozřejmě však bez údajů o firmě, která je tak výhodně poskytuje.
Celkově to zapůsobilo, jako by ta škartka vlastně byla organickou součástí těch socanských novin. Jak případné, jak aktuální, jak kouzelné. A JAK VÝSTRAŽNÉ !!!
Škoda, že se něco podobného nezatoulalo pošťačce při roznosu onoho předvolebního plátku ČSSD do každé domácnosti!

Čtenář glos A. N. mi napsal:
Pan Paroubek obviňuje herce Issovou a Mádla z vyvolávání nenávisti vůči starým občanům pouze proto, že v dobré vůli, možná ne moc vtipným, ale o to snad účinnějším způsobem, vyjádřili svůj názor a prosbu, aby tito starší lidé nevolili levici.
Velice mladý starosta Městyse Cerhenice, ředitel zastoupení Středočeského kraje při Evropské unii, zastupitel Středočeského kraje, předseda OVV ČSSD Kolín a v neposlední řadě věrný žák krajského hejtmana, Marek Semerád, v posledním týdeníku kolínského Pressu odpovídá v pravidelné anketě na dotaz,které politické subjekty by rád viděl v poslanecké sněmovně takto: " V PS by mi osobně stačila přítomnost ČSSD. Při výběru ostatních stran bych si totiž připadal jako člověk, který si má vybrat například mezi syfilis, kapavkou, morem nebo padoucnicí."
To znamená, že pro pana starostu představuje nejméně těch 70% "neobyčejných" lidí, kteří ho volit nebudou, pohlavní chorobu......
Nevím, zda předseda Paroubek zná názory svých mladých nadějných politiků, jestli je za ně kárá či chválí, ale odpornější příklad vyvolávání nenávisti ve společnosti by těžko našel....