ČTVRTEČNÍ GLOSY 29.07.2010

Miroslava Macka
Je opravdu okurková sezóna: Lidové noviny mají přes celou první stranu titulek "Švýcaři dopadli uprchlíka Pitra". Přitom se lehce může stát, že hora opět porodí myš, neboť není vůbec jasné zda jej Švýcaři vydají - exministryně spravedlnosti Kovářová totiž podala stížnost v jeho prospěch a soud jí vyhověl (zjistila při jeho procesu porušení zákona).
Pokud ovšem policie zjistila další trestné aktivity a Pitra obviní, ten by konečně mohl začít mluvit: a to by byly teprve titulky!

Těm tahanicím kolem umístění Muchovy slovanské epopeje nerozumím, neboť ze závěti patří Praze, a to za předpokladu, že pro ni vybuduje důstojný stánek. Než tak učiní, měla by zůstat tam, kde je. Také by pražští radní mohli usoudit, že důstojný stánek už má a ponechat ji na místě...

Výborný nápad pro volební kampaň ODS má redaktor LN Petr Kolář: fotografii Jiřího Paroubka se sloganem "Když vyhraje ČSSD, já se vrátím!"

Čtenář glos J. R. mi napsal:
Mám poznámku - dovedu si živě představit, jak to na (zbytečném) MŽP vypadá. Kdyby se Vám po úřadě potloukaly tlupy zaměstnanců v tričkách GREENPEACE, DĚTI ZEMĚ apod. a tím propagovaly teroristické organisace, také byste zavedl dress code.
Moje poznámka: omyl, obklopil bych se urychleně spolupracovníky, kteří ouředně stanovený dress code nepotřebují.