PONDĚLNÍ GLOSY 1.11.2010

Miroslava Macka
Tak tomu říkám pravicová koalice! Na Praze 2 vznikne koalice ODS, ČSSD a Zelených, TOP 09 zůstane v opozici. Měla totiž jeden nehorázný levicový požadavek: audit hospodaření a radničních smluv. Také druhý možný koaliční partner, sdružení Občané za spokojené bydlení, přišlo s nemožným levicovým požadavkem: dokončit privatizaci obecních bytů.
Dva zástupci zelených v radě, včetně syna známého pravičáka Petra Uhla, ovšem dostanou patřičnou odměnu: budou placenými členy rady... uff!

Ministr zdravotnictví Leoš Heger přišel s úsměvným návrhem, že si pacienti mohli hradit "nadstandardní" služby již od roku 2012. Zřejmě neví, že si je hradí ze svého již celá léta, jen s tím rozdílem, že platí nikoliv do pokladen zdravotnických zařízení, ale do kapes lékařů.
Prohlásil též, že se obává, že odejdou-li někteří lékaři do ciziny, budou se muset zavřít některé malé nemocnice. Přitom by kvalitní reforma zdravotnictví měla právě toto přinést, nemluvě o zavření i některých nemocnic větších.

Švýcaři připravují referendum, v němž mají rozhodnout, zda bude možno vyhostit ze země cizince, kteří zneužívají sociální dávky, a to i ze zemí EU.
Příklad hodný následování...

Za rok 2010 vyplatí ministerstvo vnitra bývalým policistům z našich kapes na výslužném přes tři miliardy korun. Jak to říkal K. H. Borovský? Bože, kýž jsem policajtem, to je vyražení!