STŘEDEČNÍ GLOSY 2.03.2011

Miroslava Macka
Včera jsem náhodou poslouchal pana Bátoru, který dostal nabídku být náměstkem ministra školství, po níž se zvedla vlna odporu kvůli jeho bývalé kandidatuře za extremistickou Dělnickou stranu, a to v rozhovoru s Martinem Veselovským. Už po pár jeho slovech jsem došel k závěru, že takhle se kroutit, takto se vytáčet a takto mlžit, jsem dosud nikdy nikoho neslyšel. Příšerný zážitek, příšerný člověk... a další kádrová příšernost ministra Dobeše, pokud mu ovšem nebyl "vnucován". Pak by ovšem měl na rovinu říct, kým.
p.s. Na jedné straně chápu pana prezidenta, že se mu nelíbí mediální "mainstream", který každého, kdo vyčnívá, rád setne, neboť je to snadný cíl a politická korektnost (čti: jediný správný názor, který je nám vnucován) je zrovna v módě, ale tentokrát si v polemice s novináři opravdu mohl vybrat kvalitnější příklad, než tohoto zoufalce.

Také jsem včera slyšel kus besedy o českém školství a moc se mi líbil názor jednoho z diskutujících (jménem, tuším, Straka), že kvalita učitele se neodvíjí zdaleka jen od délky studia, ale od schopnosti (dle mne vrozené) učit. Většina mých nejlepších učitelů, tedy těch, kterým vděčím nejen za získané vědomosti z jejich předmětu, ale též za další vědomosti, schopnosti a postoje, které mně v životě velmi pomohly a pomáhají, byli absolventi tzv. "učiteláků", tedy škol nikoliv vysokých.

Čtenář glos Z. T. mi napsal:
Ohledně Vaší připomínky ke zrušení místních sdružení ODS za spolupráci s komunisty, bych chtěl sdělit svoje zkušenosti ze zastupitelstva. Naše město je po léta zatíženo přítomností velkého počtu ,,nezávislých" v zastupitelstvu. Věřte nebo ne , ale komunisté jsou jedni z mála, kteří drží slovo a mají konstantní názory, mnohdy i pravicové a zdravé. Několikrát jsme již měli koalici s nejrůznějšími politickými subjekty a vždy šlo o nefunkční projekty. Člověk si až někdy říká, proč to s nimi nezkusit. Je ale pravda, že pokud by se dostali k moci, asi bychom se divili jejich konstantním názorům z minulých dob.
Vyvozuji z toho, že každé místní vedení by mělo mít svoje právo, ale také zodpovědnost s kým uzavře koalici. Nezávislí jsou mnohdy horší a nikomu to nevadí, vždyť jsou to většinou učitelé a doktoři. Pro práci ve vedení města naprosto nepoužitelní. Kdo zná ty osoby lépe, člen místního sdružení nebo člen vedení ODS ?