ÚTERNÍ GLOSY 8.03.2011

Miroslava Macka
Zdá se mi, že tuto zemi ovládá firma ABL, tedy alespoň její mentalita: ministr vnitra John a jeho pět (!) náměstků si zakoupilo za statisíce (odhad odborníků) necertifikované mobilní telefony, které nelze odposlouchávat. Přitom dva z náměstků ani nemají bezpečnostní prověrku, takže žádné tajné informace sdílet nesmějí. Fascinující je ovšem další věc: vnitro ani nechce prozradit skutečnou cenu mobilů a kdo je platil, neboť "otázka zabezpečení komunikace v rezortu podléhá utajení". Už se těším, jak bude Radek John s úsměvem lidem vysvětlovat, že zdražit všechno, aby bylo na důchody, bylo nezbytné, neboť šetřit už není kde.

Zdá se, že opět budeme měnit obsah autolékárniček, neboť resuscitační masky za miliony a miliony jsou na nic. Myslím, že by bylo velmi rozumné zároveň vyměnit kretény, kteří stále vymýšlejí nové a nové pitomosti.

SMKČ - KSM, tedy český komunistický komsomol, se v sobotu sejde v budově středočeského hejtmanství, jemuž velí David Rath. Jak příznačné!

Ostravské "smogové" jízdy hromadnou dopravou zdarma už stály davcet milionů. Zda to jakýmkoliv způsobem ovlivnilo množství smogu, tedy jaká byla efektivita těch vynaložených milionů, nikdo neví. Hospodaření ryze české, byť na Moravě a ve Slezsku.

Opsáno ze facebooku:
Romové se integrují už minimálně šedesát let a pořád nic. Proč se třeba Vietnamci dokázali přizpůsobit rychleji? Protože pracují, jejich děti mluví česky, chodí spořádaně do školy, studují. Tak v čem je chyba?

Přítel O. V. mi napsal:
Tak se Václav Havel rozhodl, že je třeba bombardovat Kaddáfího. Pozoruhodná proměna mírotvorce ve válečného štváče. Naštěstí snad mají USA a celé NATO více rozumu než tento malý český von Clausewitz a neudělají podobnou strategickou pitomost, kterou bezesporu bylo bombardování Srbska před dvanácti lety. Podle Havla prý tak učinili pozdě, což přineslo velké ztráty na životech nevinných obyvatel Kosova. O ztrátách srbského obyvatelstva se prozíravě nezmiňuje... V čele USA byl tehdy Bill "Monika" Clinton - tedy příslušník Demokratické strany, která vždy "vynikala" skvělými zahraničně politickými tahy. Jen doufám, že současný prezident (opět demokrat) Obama projeví více citu pro mezinárodní prostředí a nepodlehne zbrklým rozhodnutím. I když. Viceprezidenta mu dělá Joe Biden, který navrhoval bombardování Bosny, pokud mě paměť neklame, už v roce 1993. Tehdy sice byl v celém NATO za pitomce, leč tempora mutantur....