STŘEDEČNÍ GLOSY 9.03.2011

Miroslava Macka
V pondělním Respektu jsem si v článku o slučování škol přečetl slova, nad kterými mi ve státě plném úředníků zůstává rozum stát: "Náměstek Cikl se hájí tím, že redukce škol je jenom nástřel, protože v Česku chybějí data, jimiž by bylo možné takovou akci podložit. Je to známá bolest, kterou naposledy zdůraznil vládní tým expertů NERV ve své aktuální analýze vzdělanosti: rozhodování ředníků není ničím podloženo, a přestože v Česku sbírá data o školství hned několik institucí, ministerstvo není schopné zorganizovat jejich jejich smysluplné a použitelné propojení."
Napadá mne, že je u některých institucí zapotřebí vyřešit jen jediný problém: kam umístit nálož.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek z ČSSD, kandidující na předsedu této strany, získal titul JUDr.
A to na "prestižní" slovenské univerzitě Janka Jesenského v Sládkovičově. Obci se šesti tisíci obyvateli. S pověstí malé Plzně...
Hejtman vysvětluje výběr univerzity typicky česky: Měl jsem to blíž...

Karel Schwarzenberg už definitivně ztrácí schopnost si pamatovat. Léta a léta se vydává za lesníka a ještě v lednu tohoto roku říkal k připravované koncepci nakládání s lesním bohatstvím "Mohu jen říci, že bych nedoporučil něco, co sám nedělám."
Koncepce je na světě, je v ní všechno jinak, než dělá každý řádný hospodář, včetně Schwarzenberga - a ten k ní mlčí. Dokonce ani novináři ho kvůli této markantní otočce neatakují a nežádají vysvětlení. Že by se obávali, že by nerozuměli tomu, co jim odpoví?

Čtenář glos D. M. mi napsal:
Důvod proč Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy mění logo v době takzvaného "šetření" mi není zcela jasný. Jasné mi je jen to, že sice ušetříme na tom, že logo vymyslí naprosto neprofesionálně studenti, o to je mi však jasnější, že se na jeho masovém nasazení napakují firmy kamarádů a známých našich úředníků.
Už jen vyměnit hlavičkové papíry na celém ministerstvu bude něco stát. Zastánci projektu to odůvodňují tím, že "korporátní identita by se měla obměňovat po pěti letech" a že "loga s písmennou zkratkou" (současný stav MŠMT) "nejsou příliš vhodná". Nechápu proč. Logo IBM je v drobných obměnách stejné už celá desetiletí a nikomu to nevadí.

Čtenář glos M. Č. mi napsal:
Zabití zloděje při krádeži je vraždou! Dle Nejvyššího soudu nemůže dojít při krádeži k silnému rozrušení, které by mohlo být podmínkou pro uznání usmrcení zloděje "jen" za zabití.
Jistě, v zemi, kde krade celá státní správa, politické strany i jednotliví politici, se opravdu již nikdo nemůže silně rozrušit, už jsme si přeci zvykli...