PÁTEČNÍ GLOSY 22.04.2011

Miroslava Macka
Ostrá kritika Věcí veřejných z úst Mirka Topolánka na Žofíně je sice na místě, ovšem může se částečně pokládat za jejich zakladatele: nebýt jeho dalíkovsko - toskánské politiky, VV by se do poslanecké sněmovny zřejmě vůbec nedostaly...

Je-li pan prezident Klaus přesvědčen, že za vládní krizi (která podle něj pominula!) mohou media, doporučuji mu přečíst si rozhovor s exnáměstkem exministra dopravy Bárty Martinem Sýkorou a "bílým koněm" ABL Janem Harvillem ve včerejší MF Dnes. Dozajista uzná, že za ty šílenosti nemohou media, která o nich píší, ale jejich činitelé. Zrovna tak jako nemůže Česká televize tím, že to zveřejnila, za to, že poslanec Věcí veřejných Chaloupka vybíral od svého asistenta (placeného z našich daní) 20.000.- Kč měsíčně v hotovosti na "chod Věcí veřejných"...

Mám rád stručná, jadrná a výstižná vyjádření. Jako je kupříkladu to z úst Petra Robejška, bývalého ředitele Mezinárodního institutu pro politiku a hospodářství v Hamburku: "Evropská unie má smysl jako zóna volného obchodu. Vše ostatní, co si politici vymysleli, je nesmyslné a neudržitelné."
Dodávám: Ovšem ty sumy, co za ty neudržitelné nesmysly budeme muset zaplatit!

Čtenář I. M. mi napsal:
Zajímavě zdůvodňuje předčasné volby jeden vrcholný manažer: "Nevolil jsem politický program, který dnes daná strana uskutečňuje. Náš právní řád zná vady zboží a definuje je jako porušení povinností smluvní stranou. Proto bych rád uplatnil vady na politickém programu vládní strany. Neznám jiný způsob, jak toto právo uplatnit, než předčasné volby."

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Když tak poslouchám (jedním uchem) vyhrožování stávkami, vydírání a mimorealitní "kecy" našich slavných kryptokomunistických odborářských bossů, tak kdybych byl např.premiér, obětuji 4 milióny z rozpočtu, založím ihned cca 20 malých organizací - s.r.o. á 200.000,- Kč (základní kapitál) a rozdám jim je dle libosti a chuti, ve kterém oboru chtějí sociálně rozdávat. (Strojírenství, stavebnictví či jakákoliv výroba, jen "poradenskou činnost" ne.)
Podmínkou by bylo, aby zaměstnali na HPP nejméně 3 a max.25 zaměstnanců. Za 2-3 roky bych se těchto jednatelů/společníků zeptal, jak jim to jde, jaký mají obrat, zisk a jak nadprůměrné mzdy má těch jejich 3 - 25 zaměstnanců, jak jsou na tom s pohledávkami, jak každý rok valorizují mzdy a jaké další socialisticko-sociální výhody mají jejich podřízení, samozřejmě včetně stravenek, min. 5 týdnů dovolené, mobily a auta zdarma, a jiné Bonusy a jak se jim líbí státní svátky (zda jich není ještě pořád málo...) a příplatky za přesčasy, hluk, prašnost, atd.. Tento průzkum/pokus by nebyl drahý (a ekonomický výsledek = ztráta pro stát asi stejný jako když je "živíme" v DOS v Pze) a myslím si, že by spoustu těchto "voňavek v oblecích" odradil od dalšího stupňování své antipodnikatelské marxistické agrese.