PONDĚLNÍ GLOSY 18.07.2011

Miroslava Macka
Pomalu ale jistě se rozbíhají rozpočtové tanečky: ministři se budou předhánět v silných prohlášeních o nezbytnosti šetřit (všude mimo jejich rezort, kde by sebemenší škrt způsobil kolaps) a každou chvíli uslyšíme jinou výši navrhované DPH. Mezitím se bude plýtvat kam se člověk podívá...

V Rakousku a Německu si zatím příhraniční obchodníci mohou mnout ruce, neboť záhy se většině občanů Česka vyplatí vyrážet i za menšími nákupy za hranice.

Věci veřejné a jejich superguru Vít Bárta, předvolební bojovníci za zrušení poslanecké imunity, se překabátili v tvrdé zastánce téhož. Jak nepřekvapivé!

Zatímco se neustále vede složitá debata o rostoucím zadlužení Evropy a záchranných opatřeních pro krachující státy, dokonce i vysoce prosperující Německo nemá vyrovnaný rozpočet. I blb z Horní - Dolní si dokáže spočítat, kam to zákonitě povede. Důvod? Klasické vítězství politiků, jejichž hlavním cílem je znovuzvolení, nad zdravým rozumem, a to za pasivního přihlížení voličů, kteří si namlouvají, že to tak může jít donekonečna.