PONDĚLNÍ GLOSY 10.10.2011

Miroslava Macka
Jiří Paroubek: Vracím se tam, odkud jsem přišel.
Dodávám: Spíš by měl jít tam, odkud vyšel.

Z rozhovoru Lidovek s generálním ředitelem OKD Klausem- Dieterem Beckem:
Pocházíte z Německa, které má v plánu ukončit těžbu černého uhlí do roku 2018. Jeho cena nebyla konkurenceschopná a stát musel těžaře dotovat. Jak je možné, že v Česku lze těžit uhlí se ziskem?
To je zajímavá otázka. V současné době funguje v Německu pět posledních dolů, které těží podobné množství uhlí jako OKD. Uvedu takový příklad. Centrála OKD zaměstnává méně než 400 lidí, a to včetně obchodního útvaru. Německá těžební společnost má v centrále 2500 zaměstnanců. Systém sociálního zabezpečení prakticky znemožňuje jejich propuštění. Německý horník má nárok na tři měsíce dovolené v roce. Horníci v OKD mají šest týdnů dovolené.

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Onehdy jsem Vám psal jak díky bolševickým zákonům platícím 22 let po převratu jsem se nemohl zbavit zaměstnance alkoholika a fluktuanta, podporovaného v jeho darebáctví obvodní lékařkou, jinak, než zrušením pracovního místa a odstupným 65 tis. Kč. Pět dnů jsem se radoval, že od prvního října mohu chodit do firmy aniž by mi hrozilo, že uvidím poťouchlá prasečí očka vyjadřující výsměch mě, tomu přihlouplému kapitalistovi majícímu jen jediné právo - pracovat na podobný ksindl nejméně 10 hodin denně, sedm dnů v týdnu, celý rok... Ouvej, ve schránce jsme našli jeho neschopenku přesahující do října a tak tento proletář je i nadále mým zaměstnancem byť placený již sociálkou, tedy opět z mých daní. Žádost o prošetření možného zneužívání dávek v nemoci poslaná mým advokátem na sociálku je už měsíc bez jakékoliv odezvy. Ale běda, kdybych 15. každého měsíce neodvedl PSSZ, to by měli exekutoři hody..

Čtenář glos J. H. mi napsal:
Komentář Bohuslava Sobotky k novému ministru zemědělství:
"Petr Bendl zemědělství vůbec nerozumí".
Celkem úsměvné od bývalého právního eléva bez praxe dosazeného za ministra financí, který financím nerozuměl, nerozumí a se svým světovým názorem ani rozumět nebude.

Čtenář glos J. M. mi napsal:
V novinách proběhla zpráva o založení cikánské strany s názvem ADAJ, romsky Jsme tady. Objevují se návrhy na založení strany na podobném rasovém principu, která by se mohla jmenovat A NEDÁME!

Geniální titulek aktualne.centrum.cz: Sarah Palinová konečně řekla NE, Obamovi se nepostaví.

Opsáno z facebooku:
Po objevu radioaktivního zářiče na hřišti v Praze oznámila Angela Merkelová, že v důsledku událostí v Česku uzavře všechna hřiště v Německu a bude hledat alternativní zdroje dětské zábavy.