ÚTERNÍ GLOSY 11.10.2011

Miroslava Macka
Ještě stále čtu články a komentáře o tom, že se podaří zažehnat krach Řecka, ačkoliv ten fakticky proběhl už dávno. Svatá prostoto! A pokud budete hledat viníka nastávající krize, pak připomínám skvělé volební heslo republikánského kandidáta na úřad amerického prezidenta Hermana Caina: We must get the government off our backs, out of our pockets and out of our way in order to return to prosperity.

Opět se na nás řítí ze všech stran informace o vysokých platech a řádných i mimořádných odměnách státních úředníků, tedy našich přemnožených zaměstnanců. Obhajoba z úst jejich nadřízených nebo jich samých je na jedno brdo: Ale jejich práce ušetřila státu miliony...
Jako by řádné, tedy co nejefektivnější hospodaření nebylo samozřejmou součástí jejich práce!

Nejdůležitější zprávy dnes hledejte v dolních malých sloupečcích uprostřed tisku. Mám na mysli takové, jaká je kupříkladu ta následující: Čínská těžební společnost hanlong Mining koupila za 1,65 miliardy australských dolarů firmu Sundance Resources, která vlastní projekt na těžbu železné rudy na území Konga a Kamerunu. Do rozvoje tamního dolu a výstavby železniční tratě hodlají Číňané investovat 4 miliardy dolarů a stát se s počáteční těžbou 35 milionů tun železné rudy ročně jedním z největších těžařů této suroviny na světě.

Opsáno z facebooku, z diskuse pod fotografií ranních červánků:
Ta rudá, co se na nás valí z východu, se mi nelíbí, ale přesto přeju hezký den.
Nejhorší je, že se na nás rudá valí i ze západu...