PÁTEČNÍ GLOSY 25.11.2011

Miroslava Macka
Včera jsem napsal: Mimořádně důležité věty pro pochopení situace na pražském magistrátu pronesl v rozhovoru pro Lidovky vlivný člen ODS v pozadí, Tomáš Hrdlička: "Bylo to kvůli tomu, že někdo za závěsem, v šeru, domlouval změnu na radnici. Někteří lidé z ODS a TOP 09. Domlouvali si společné mocenské ovládnutí radnice a obcházeli tak regulérně zvolené vedení. Stoprocentně mezi nimi byl i primátor, to už se ostatně i přiznalo." Důvod současných dějů pak jistě lehce odvodíte ze jména tázaného...
Dnes k tomu dodávám: Primátor Svoboda ovšem nepatří mezi ořezávátka, se kterými si pražští "hrdličkové" mohou dělat, co se jim zlíbí a promptně jim to dokázal. Nemohu se zbavit velmi přívětivého dojmu, že ODS má konečně zase přirozeného lídra a bude jen na členské základně, kdy si to uvědomí.
Také z reakce socialisty Karla Březiny na tiskovce po oznámení magistrátní dohody ODS a TOP 09, který neovládl své emoce a do mikrofonu spíše křiřel, než mluvil, lze usuzovat, že se primátorovi Svobodovi a jeho věrným podařila dobrá věc.Také si nedělám iluze, že Hrdlička a spol. budou k nastalé situaci cukrovat, takže můžeme očekávat lecjaké špinavosti.Andrej Babiš dokazuje, že je přesně takový, jak o něm smýšlím, každým svým coulem: teď si najal bývalého elitního detektiva Jiřího Veselého, který teprve nedávno opustil místo, kde se zabýval nejzávažnější hospodářskou kriminální činností. A jak přiznává sám Babiš, bude mít na starosti udání na Babiše, vinícího jej z korupce. Jinak řečeno, je placen za to, aby Babišovi vysypal, co se na něj ví a může chystat a pak se tomu snažil zabránit.