PÁTEČNÍ GLOSY 24.02.2012

Miroslava Macka
Německý ministr obrany a poslanec Karl - Theodor Guttenberg v březnu 2011 odstoupil ze všech funkcí, neboť nepřípustně opisoval do své diplomové práce. Rozhodl se též nadále nepoužívat titul doktor práv.
Ředitelka kabinetu premiéra Nečase Jana Nagyová velmi nepřípustně opisovala do své diplomové práce. Nemyslím si, žebude muset odstoupit.
Důvod? Guttenberg na Merkelovou nic nevěděl...

Německá vláda v tichosti opět seškrtává, a to značně, zločinné dotace na solární elektřinu. Čísla totiž ukazují, že naivní představy socialistických inženýrů dobra opět nefungují: dotace se ukázaly být jednak ohromným trasferem peněz od chudších k bohatým (i malé střešní panely jsou osazené na vilách nikoliv chudáků), nerozpohybovaly solární výrobu v Německu (70 % užitých panelů vyrobila Čína) a také představy o investicích do solárních technologií se nepotvrdily: činí totiž 2 - 3 %, namísto kupříkladu procent šesti u automobilového průmyslu. Bohužel, za tento zločinný nesmysl a podvod nikdo zavřen nebude...

Čtenář glos S. N. mi napsal:
Ppřekvapuje mne, že u kauzy odvolání státního zástupce Rampuly nikdo nepoložil otázku : Jak je možné, že vcelku banální záležitost, jako je odvolání úředníka z funkce nedokáží zvládnout nejkvalifikovanější právníci jako je nejvyšší státní zástupce a ministr spravedlnosti? Je chyba u nich a
nebo u soudu ? Je ještě pochopitelné, že soud posuzuje správnost formálních kroků při odvolání, ale vůbec pochopitelné není, jak může posuzovat plnění pracovních povinností odvolávaného úředníka nebo závažnost jeho pochybení. Jeli pravda, že se po výměně na státním zastupitelství otevřely staré a rozsáhlé kauzy, potom je evidentní, že odvolání pana Rampuly muselo řadě lidí velice vadit. Určitě měli eminentní zájem na vrácení p. Rampuyi do funkce a určitě mají k dispozici značné prostředky. Nikdo se neodvažuje naznačit, že nezávislý soud mohl být ovlivněn nebo přímo zkorumpován, ale fakta, že se soud mimořádně posuzoval důvody odvolání, a že rozhodl prakticky obratem tomu nasvědčují. Ještě poslední otázku na závěr. Může občan, při naprosto nepředvídatelném rozhodování našich soudů, alespoň tušit, že jedná v souladu se zákonem ? Asi ne.

Čtenář glos A. P. mi napsal:
Poznámka ke Coca Cole je velmi trefná, můžete se ale podívat na stránky www.esfcr.cz (realizované projekty/operační program lidské zdroje a zaměstnanost) - tolik "komplexnosti" jste asi ještě neviděl a těch peněz na jednotlivé projekty a hlavně pro firmy jako je CC nebo Accelor Mittal, atp, jsou snad stovky.
Co si necháme líbit a kdo si na tom všem nabalí kapsu je zřejmé.
Je mi smutno z toho, že nemůžeme sehnat peníze na opravu nebo výstavbu nové školy nebo silnic v naší obci a přitom by nám bohatě postačili částky ze dvou až tří větších "komplexních" akcí.

Také čtenář glos R. Š. mne ujistil, že obdobně zločinných projektů jsou stovky a že jej nejvíce zaujal následující:
Komplexním vzděláváním zaměstnanců členských organizací České společnosti pro větrnou energii ke zvýšení jejich adaptability.
Registrační číslo: CZ.1.04/1.1.06/52.00167
Příjemce: Česká společnost pro větrnou energii
IČ: 60448571
Trvání projektu: 01.01.2011 - 31.12.2013
Náklady projektu: 10 636 211,00 Kč
z toho veřejné náklady: 10 636 211,00 Kč