STŘEDEČNÍ GLOSY 6.06.2012

Miroslava Macka
Ščudla Rath včera postrádal elementární logiku: v politice je přece natolik dlouho, že už dávno a dávno mohl s experty zpracovat a navrhnout zákony, upravující „nelidské“ vazební podmínky a vazební místnosti pak řádně vylepšit namísto tabulí, oznamujících, že ty či ony projekty vznikly jeho zásluhou, a ne si stěžovat.
Doufám též, se media po včerejšku konečně začnou rozlišovat superinteligenci, moudrost a vyčuranost.

Ve vyčuranosti a vyspravování ega ovšem včera na body zvítězil Jiří Paroubek: nejprve prohlásil, že samozřejmě bude hlasovat pro Rathovo vydání, pak rozebral, kterak nebýt Kubiceho a spol. mohl být ministerským předsedou a pak se pod malichernou záminkou zdržel hlasování: voličů, co věří, že Rath je liliová Tymošenková v kalhotech není málo a nějací by se přece té jeho straničce šikli, že?

Také nechápu, kde se ztratilo těch deset milionů vydělaných v Kuvajtu Rathovým otcem, které měl nachystaných na koupi domu v Hostivici a které podle jeho slov syn David uschoval doma do jakési skrýše. Ten přitom včera potvrdil, že u něho při domovních prohlídkách policie našla jen pár drobných. Tak buď někdo kecá anebo policie mizerně pracuje, jiné vysvětlení není….

Poslanec ČSSD Huml: „Jinak ale nemám s vydáním (poslance Ratha) problém, na 90 % budu pro.“
Což mi připomíná tu blondýnku u gynekologa: „Pane doktore, já jsem asi trošku těhotná.“

Zdá se, že se konečně objevila zbraň, která definitivně zničí afgánský Taliban: za českými vojáky do Afganistánu přiletí kuchař Jiří Babica a přiveze jim „českou chuť“…

Opsáno z facebooku: rathorika = umění plynně lhát.