ÚTERNÍ GLOSY 11.06.2013

Miroslava Macka
Lidovky dnes mají poznámku „Nebezpeční blbci“ s podtitulkem „Vláda konečně usměrnila povodňové „sportovce“.“
Osobně se domnívám, že je to špatně a jen to dokazuje enormní zásahy a vliv státu tam, kde by se neměl vůbec angažovat. Neboť je-li někdo natolik nezodpovědný blb a zatouží sjíždět rozbouřené řeky, není důvod nenechat ho být nezodpovědným blbem, a když se utopí, neplýtvat prostředky na jeho „záchranu“ a poklidně vyčkat, až nafouklý vyplave.
Nakonec i celospolečensky je výhodné, když se počet nezodpovědných blbů umenší.

Máme tu celosvětovou aféru jako hrom: americké tajné služby NSA a FBI kontrolovaly uživatele internetu a získávaly o nich ohromné kvantum informací. Samozřejmě vše pod ušlechtilou záminkou „boje proti terorismu“ a s heslem „Kdo nic nezákonného nečiní, nemusí se bát“.
Osobně jsem přesvědčen, že jde jen o špičku ledovce, neboť dnešní technologie umožňují sledování ještě důkladnější a nedělám si iluze, že nejsou takto využívány. Jsem také přesvědčen, že po velkém rozhořčení a spoustě planých řečí nastane opět ticho po pěšině, jako ostatně vždy.
Občanům Spojených států amerických to pochopitelně žádné větší bezpečí nepřináší a nepřinese. Největším nebezpečím jsou totiž jejich vnitřní politická, ekonomická a demografická fakta a s těmi žádné odposlechy nic nenadělají.

Dokonce i z bývalého nizozemského premiéra Ruuda Lubberse se stal „whistleblower“ a prozradil novinářům, že na území Holandska se stále nachází 22 amerických taktických nukleárních hlavic z období kubánské krize z počátku šedesátých let. Jen doufám, že stále ještě nejsou naprogramovány na cíle v zemích Varšavské smlouvy…

Zpráva z facebooku:
Po Andreji Babišovi zahájila volební kampaň také vládní TOP 09. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se chtěl úvodem tiskovky poděkovat, ale naneštěstí usnul uprostřed věty, ministr financí Kalousek upadl na reportérku z ČTK, ministr zdravotnictví Heger zakázal novinářům kouření v okruhu dvaceti kilometrů od obydlených oblastí a exministr sociálních věcí Drábek se pokoušel zaplatit raut sKartou. Souboj na pravici bude příští rok nesmírně vyrovnaný.