ČTVRTEČNÍ GLOSY 29.08.2013

Miroslava Macka
V pondělí jsem napsal:
Maje osobní zkušenost s přesvědčováním Václava Klause, aby kandidoval na předsedu OF, troufám si tvrdit, že přijme kandidaturu v nějakém politickém uskupení pouze a jedině tehdy, když bude silně přesvědčen o tom, že vyhraje. V tomto případě tedy tehdy, kdy by byla velmi reálná šance, že by toto uskupení (či strana) získalo ve volbách více hlasů než TOP 09 a stalo se nejsilnějším politickým subjektem napravo.
Zatím se mi žádný případný slepenec takový nejeví, ovšem Václav Klaus to z Hanspaulky může vidět jinak…
Dnes jen dodávám: neviděl to jinak. Počká si na výsledek voleb a pak se rozhodne, zda nějaký politický subjekt bude v jeho očích dostatečně vhodný pro další spolupráci. Sám novou stranu nezaloží, neboť teď nemá po ruce lidi, kteří by to svedli.

Vietnam, Irák, Afganistán, Sýrie…série úspěchů pokračuje…
Jak prohlásil britský europoslanec Nigel Farage, zrazující Brity před intervencí v Sýrii: Jsme v Afganistánu déle, než trvala první a druhá světová válka dohromady a čeho jsme dosáhli?

Čtenář glos V. H. mi napsal:
K výroku Václava Klause o špinavých penězích jen malou připomínku. Byl pronesen v době, kdy by se mnoho řezníků, zelinářů, automechaniků, zedníků, instalatérů a mnoho dalších velice podivilo, že jejich peníze z fušek a úplatků z doby před listopadem 1989 jsou vlastně špinavé peníze. Přece z nich neodváděli daně a to je jediná možnost, jak určit špinavé peníze. Velice mne pobuřuje zneužívání výroku vytrženého ze souvislosti!