PONDĚLNÍ GLOSY 21.10.2013

Miroslava Macka
Lidovky pokračují v negativních babišárnách - na titulní straně těch pátečních je kupříkladu veliký titulek „5500 Čechů zabil loni špinavý vzduch“. Kdo to počítal , nevím, mně vyšlo 5499. Ale vážně: tato součást kampaně Komplexně Geniálního Babiše je ku zvracení. Možná by stálo za to skutečně spočítat, kolik lidí zemřelo a kolik mělo vážné zdravotní poruchy zásluhou alergií na dotovanou řepku, na které vydělává a z jeho takypoživatin…

Bohumil Pečinka v Reflexu:
Nic nevystihuje babišovskou mentalitu mručivého nadávání na všechno kolem jako zpravodajství TV Nova z poslední doby. Ti dva k sobě patří jako Laurel k Hardymu.
Dodávám: skvělý postřeh! Ta katastrofická a katastrofální sračkovitost obou zmíněných je neuvěřitelná. S jediným rozdílem: Novu lze vypnout, Babiše budeme muset zásluhou tupých „nováků“ chvíli přetrpět.

Pavel Šafr v Reflexu:
Jestli nějací slušní lidé, jako je třeba Stanislav Bernard či Věra Čáslavská věří na "férové" zbohatnutí Andreje Babiše, tak vřele doporučuji seznámit se s fakty. Agrofert vznikl jako dceřiná firma státního podniku Petrimex. Po zázračné valné hromadě (jedna státní úřednice) do Agrofertu vstupuje švýcarská firma OFI (v překladu východní finanční investice), která kupodivu nemá ve Švýcarsku žádné sídlo kromě poštovní schránky. Tato švýcarská firma navyšuje základní jmění a tím získává majoritu. Pak podnik přebírá Andrej Babiš. Je to zázrak, který se rovná chození po vodě Genezaretského jezera, nasycení davů z pěti ryb, vzkříšení mrtvého Lazara a proměnění vody na víno. Genialita takového tunelu státní firmy by si zasloužila ještě podrobnější popis, který ovšem dnes na titulní straně DNES už vyjít nemůže.

Šimon Kalousek:
v souvislosti s předvolebními preferencemi různých stran tu poslední dobou čtu často nářky typu "jak dlouho ještě bude trvat, než se vyrovnáme s komunistickou minulostí"...co už si konečně upřímně přiznat, že většina lidí se s ní prostě vyrovnat nechce?

Dle prezidenta Obamy jsou Američané znechuceni, že mu republikáni chtějí zabránit nasekat ještě více dluhů, které pak ti stejní Američané zaplatí.
Docela tomu věřím. Takto „uvažujících“ občanů je i u nás spousta…

Čtenář glos R. K. mi napsal:
„Dokdy budou socialisté a komunisté sedět v parlamentu?“ „Socialisté do té doby, dokud si někteří lidé budou myslet, že je správné žít za cizí peníze. A komunisté do té doby, dokud tito lidé budou ochotni kvůli tomu i zabíjet.“
S pozdravem „Stát je špatný sluha a zlý pán“…