PÁTEČNÍ GLOSY 27.12.2013

Miroslava Macka
Prezident Zeman se opět - jak jinak - mýlí, když vyhlašuje svůj vánoční projev za návrat k masarykovské tradici. Masaryk pouze jednou vyhověl filmařům soukromé společnosti Fox a jeho krátké vánoční sdělení prošlo bez zájmu veřejnosti. Vánoční prezidentský projev je nápadem Edvarda Beneše, který pak převzali Hácha a Tiso.
Jinak lze jeho projev shrnout bonmotem: V USA mají projev o stavu Unie, u nás máme projev o stavu Miloše Zemana…

Co se týká počtu ministerstev, dochází na slova Komplexně Geniálního Babiše, že stát se má řídit jako firma: tam se také vymyslí nějaké dobře placené zbytečné místo, když se má zaměstnat milenka šéfa či synáček předsedy správní rady.

Jen pro uvědomění si měřítek: největšího čínského operátora mobilních telefonů China Mobile užívá více než 760 milionů lidí…

Nucené příspěvky podniku s roční spotřebou 150 GWh/rok na „obnovitelné zdroje“ (2012, za 1MWh):
Dánsko: 7,6 eur, Belgie: 6,5 eur, Francie: 3,7 eur, Německo: 0,5 eur, Nizozemsko, Španělsko, Finsko: 0, Česko: 16,8 eur.

Jakub Horák na facebooku:
Vezměte si letošní rok. Máme tu nikým nezvolenou vládu, prezidenta, kterej se potácí ožralej nad korunovačníma klenotama, knížete s mladou štětkou, bývalýho premiéra, kterej kvůli svý milence sledující kontrášema jeho ženu sestřelil celou stranu a vládu, bývalýho místopředsedu socdem, co ho chytili s krabicí plnou peněz a on teď vydal knížku, že mu to tam asi někdo dal - zkrátka spoustu pokusů zaujmout.