ÚTERNÍ GLOSY 8.04.2014

Miroslava Macka
Být premiérem nebo ministrem vlády, za podrazácké vyjednávání Andreje Babiše o OKD a dole Paskov za zády vlády a bez jejího pověření, bych jej rituálně setnul s tím, že mne každá rozumná porota nutně osvobodí. Neboť za takovou sviňárnu, kterou navíc Komplexně Geniální Babiš bude vydávat za svůj grandiózní úspěch a tupci mu ještě budou tleskat, je každý jiný trest nedostatečný.

Dle průzkumu se 27% Čechů domnívá, že Evropská unie funguje efektivně. Netušil jsem, že je u nás tolik lidí, kteří nevědí, jaký význam má slovo efektivně!

Eurounijní štítkománie se rozrůstá: po domech, ledničkách a pračkách přišly na řadu vysavače, které budou mít navíc omezen výkon na maximálních 1600 wattů a chystá se oštítkovávání dokonce i oken.
Přitom téměř nikomu nedochází, že od nařízení, jaký musí být maximální výkon vysavače a nařízení, co si máte myslet a co nesmíte říkat, je jen krůček.

To je skvělá zpráva: herci a sympatizanti zaniklého ústeckého Činoherního klubu se rozhodli založit spolek Činoherák a začít opět hrát. Předpokládám, že tentokrát bez dotací z daní všech, ale za výdělky ze vstupného a z darů mecenášů, jak to má být.