PONDĚLNÍ GLOSY 16.06.2014

Miroslava Macka
V nedělních OMV vynikající náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár. Jeho slova by si měli pustit a zapamatovat všichni, kteří nechápavě kroutí hlavou nad přílišnou délkou vyšetřování a dalších úkonů v kauze Nagyová, Rittig, Janoušek, Grygárek a další, neboť neznají složitost a časovou náročnost nezbytných právních procedur a neuvědomují si často zdržovací a rozmělňovací taktiku obhájců. Poprvé také veřejně zaznělo to, co si už dávno myslím, totiž že medializované části odposlechů pouštějí na veřejnost právě obhájci, kteří tak chtějí u veřejnosti vybudit dílem lítost s obviněnými a dílem rozhořčení nad takovým šlendriánem, který logicky dopadne na hlavu státních orgánů.

Přítel J. J. mi napsal:
Berlín/Lucemburk - Ani po smrti neztrácí zaměstnanec právo na placenou dovolenou. Rozhodl tak dnes Evropský soudní dvůr v Lucemburku.
Soud projednával případ Němky, která se domáhala proplacení 140,5 dne dovolené po svém zemřelém muži. Soud rozhodl, že na vyplacení má jako dědička plný nárok.
Německé soudy nárok ženy zamítly s odvoláním na místní právní úpravu, která stanoví, že pracovní smlouva zaniká úmrtím zaměstnance.
Soud v Lucemburku však uvedl, že evropská legislativa je nadřazena té národní, a tudíž "neúmyslná smrt zaměstnance nesmí retroaktivně vést k úplné ztrátě nároku na každoroční placenou dovolenou".
Vážně tedy i já uvažuji o uplatnění tohoto nároku za své zesnulé rodiče a prarodiče, kterým stát rovněž dluží za nevyplacené dovolené, věřím, že dle logiky Bruselu a Lucemburku mám velké šance tyto peníze získat, samozřejmě i s vysokými úroky.

Luboš Zálom na Pravém prostoru:
Často se připomínají zločiny komunismu, znárodňování, vyvlastňování, všechny možné krádeže posvěcené tehdejší legislativou. Politici napříč celým spektrem tehdejší praktiky odsuzují, odmítají snahy o naprostou kolektivizaci statků i výsledků produkce jednotlivců. Ti samí jsou potom schopni sednout a bez mrknutí oka schválit zákon uvalující další daně a poplatky na to či ono, aniž by si uvědomili, že staví na stejných myšlenkových principech, na nichž se odehrávalo znárodňování.
Daňová politika je podložena stejnou morálkou jako znárodňování: morálkou altruismu, která vyzdvihuje sebeobětování, vzdání se vlastních hodnot, poníženou poslušnost, shrbenou konformitu -– a to vše v zájmu „vyššího dobra“. Obětovat se pro „vyšší dobro“ je správné, říkají intelektuální autority obhajující altruistickou etiku. Chovejte se morálně: vzdejte se svých peněz, svého štěstí, svých hodnot. V čí prospěch? To je v zásadě jedno. Vaším cílem a principem jednání, chcete-li se chovat morálně, má být sebeobětování, nikoliv starost o to, kdo bude příjemcem.

"Není snadné vybrat nejlepšího brazilského muže zápasu. Byl to buď Neymar, nebo rozhodčí," ucedil po zahajovacím utkání mistrovství světa ve fotbale legendární útočník Albionu Gary Lineker.