STŘEDEČNÍ GLOSY 13.08.2014

Miroslava Macka
Česká media zase „excelovala“: těch desinformací, poloinformací a spekulací kolem humanitární pomoci Ruska obyvatelům Ukrajiny, co se na nás sesypalo! A pak stačil jeden jediný rozhovor s českým pracovníkem Červeného kříže, aby bylo vše logické, přehledné a jasné, bohužel do mainstreamového proudu se nehodící…
Mimochodem, kde je humanitární pomoc EU a USA? Vlastně, tu čekat nelze, na Ukrajině přece není potřeba, tam jen likvidují pár „proruských separatistů“ za potlesku spokojených civilistů.

Přítel O. V. napsal:
Mám, ostatně jako obvykle, opět pár poměrně logických ale přesto (nebo právě proto?) nezodpovězených otázek. Uvalili jsme na Rusko jakési sankce. No, dejme tomu. Neví, prosím, někdo něco o nějaké hloubkové, strategicky zaměřené, (nejen) ekonomicky orientované , vládou samozřejmě detailně probrané analýze, která co nejpřesněji popisuje efektivitu těchto sankcí s tím, že bere v úvahu předpokládané ztráty sankcionovaného a jeho stav po uvalení těchto sankcí? Myslím tím prosté: Změní se situace sankcionovaného natolik, že bude nucen přistoupit na podmínky sankcionujícího, které, mimochodem, také přesně neznám? Za druhé, jak se dotknou tyto sankce sankcionujícího - ekonomicky i společensky? Není tento sekundární efekt natolik znepokojivý, že je třeba sankční procesy vážit velmi pečlivě a načasovat je tak, aby se minimalizovaly škody v zemích sankcionujícího prostoru? Nemá náhodou sankcionovaný k dispozici takové prostředky, že nejen, že se se sankcemi lehce vyrovná, ale navíc může sankcionujícímu uštědřit těžké ztráty, které mohou vést až ke společenským nepokojům (třeba omezením dodávek životně důležitých surovin)? Atakdále. Nic takového jsem v této podobě neviděl - vyjma sebevědomých až pitomých vyjádření politiků a zmatených navzájem si protiřečících prohlášení různých, samozřejmě "nezávislých" ekonomů. Ptám se jako občan a daňový poplatník, jehož jménem se toto děje, neb si myslím, že mám nárok na to, něco takového požadovat. Nebo snad ne?

Evoluce sdělení State Departmentu zahraničí USA:
USA vědí, kdo sestřelil malajsijský Boeing.
USA nevědí, kdo sestřelil malajsijský Boeing.
USA nechtějí vědět, kdo sestřelil malajsijský Boeing.

Opsáno z facebooku:
Víte, jaký je rozdíl mezi bývalou sovětskou a dnešní americkou propagandou?
Té sovětské většina lidí nevěřila…

Taktéž z facebooku:
Vše směřuje k odhalení, že prezidenta Kennedyho v roce 1963 zastřelil prakem pionýr Voloďa Putin.