ÚTERNÍ GLOSY 25.08.2015

Miroslava Macka
Media jsou plná Kovarčíka a Janečka, neb prvně jmenovaný se měl snažit objednat si vraždu toho druhého. Motivem mělo být to, že Janečkův fond napsal švýcarské prokuratuře žádost o prošetření Kovarčíkova tamního konta.
Případ je bulvárně probírán ze všech stran, jen jedna zcela chybí: má Janečkův fond nějakou svoji soukromou policii či finančně analytický útvar, který je schopen takové informace zjistit? Co na to BIS a policie? O legálnosti takového činění lze přece s úspěchem pochybovat…

Všechny země Evropské unie musejí pro zajištění migrantů dodržovat minimální standardy, platí to jak pro jejich ubytování, tak například zdravotní péči, vyzvala v pondělí německá kancléřka Angela Merkelová. Azylová politika má být podle ní společná pro všechny státy EU.
A co když se některý stát, kupříkladu Česko, tomu nátlaku nepodvolí? Bude následovat nová Mnichovská dohoda a návrat zastupujícího říšského protektora?

Netušil jsem, že prezident Obama je takový vtipálek. Ukrajinskému prezidentovi Porošenkovi poblahopřál ke „Dni nezávislosti“ mj. slovy „Ukrajina je blíže, než kdy jindy ke svému cíli - být svobodným, demokratickým a prosperujícím státem, pevně integrovaným v srdci Evropy."

Tomáš Haas:
101 milionů lidí dostává potravinovou pomoc od americké vlády - to je víc, než je je v privátním sektoru zaměstnanců na plný úvazek.
Jak tento týden zveřejňuje CNSNews.com, ministerstvo zemědělství Spojených Států (USDA) prohlašuje, že toto číslo - nejvyšší v historii, reprezentujíc zhruba třetinu obyvatelstva Spojených Států - je způsobeno ekonomickým poklesem. Podle úřadu pracovní statistiky (BLS) bylo v roce 2012 zaměstnáno v privátním sektoru 97 180 000 pracovníků na plný úvazek. Celkový počet obyvatelstva je 316,2 milionů, tedy skoro třetina obyvatelstva dostává potravinovou pomoc od vlády.
V dolarech bylo nárůst ceny programu dramatický. Za Obamovy administrace se suma vyplacená příjemcům více než zdvojnásobila.
V roce 2005 bylo vydány "food stamps" v hodnotě $28.6 miliardy.
V roce 2012 to již bylo $74.6 miliardy.
V roce 2007 měl program 26.3 miliony příjemců.
V roce 2012 jich bylo 46.6 milionu.
(Už je jasné, kde se berou voliči zcela neschopného Obamy, dodávám já.)

Opsáno z facebooku:
Připravte děti na daně - slízejte jim vždy polovinu zmrzliny.

Benjamin Franklin:
Ti, kteří překovají své meče na pluhy, končí zapřaženi do pluhů těch, kteří si meče ponechali.