ČTVRTEČNÍ GLOSY 24.09.2015

Miroslava Macka
Několik technikálií, na které se nám ještě dlouho nedostane odpovědí:
Kdo bude ty „nakvótované“ běžence třídit, vybírat, určovat místo jejich pobytu a organizovat a platit přesun? Kdo ty lidi bude vybírat? Podle jakých kritérií budou vybíráni a přerozdělováni? Jaký bude u nás jejich vztah k platnému cizineckému a azylovému zákonu?

Tak kancléř Mynář nedostal bezpečnostní prověrku. Přitom, pokud jde o věci „přísně tajné“ (za celou mou vládní kariéru šlo vždy o dokonalé prkotiny, které mohl klidně vědět každý), i kdyby byl „odejit“ a přesto je chtěl znát, stejně mu je kamarádi rádi zreprodukují.
Ten prověřovací úřad bych klidně zrušil, byť by NATO asi chvíli prskalo, ovšem za desetinu z ušetřených peněz by se pořídila skvělá vysvětlovací kampaň, jak to u nás chodí.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš komentoval odchod Radmily Kleslové z postu místopředsedkyně hnutí. Podle něj na ni byla organizována mediální štvanice a Kleslová se zachovala ve prospěch hnutí, ač sama nic neudělala. Babiš to řekl v rozhovoru pro Právo.
Nic, jen si žila bezpracně jako prase v žitě z našich plateb za elektřinu a daní…

Dokonalá bouře ve sklenici vody, mocně rozfoukávaná zámořskou konkurencí, to je „skandál“ Volkswagenu kolem softwaru na měření emisí. Mimochodem, kdo z vás zná výsledky měření emisí u svého auta? Kdo z vás si auto vybíral podle uváděných emisí? Ale odpovězte si poctivě…

Prvních deset imigrantů z těch, kteří se udusili v nákladním automobilu v Rakousku, bylo identifikováno. Samí Iráčané. Nepocházejí náhodou z toho státu, kde byl svržen hnusný diktátor a léta Američany a jejich spojenci budována s podporou miliard dolarů demokracie?

Podle premiéra Roberta Fica nebude Slovensko respektovat povinné kvóty přijímání imigrantů a vstoupí s Bruselem do právního sporu.
Bude velmi zajímavé sledovat vládu českou, jak se bude kroutit a vymlouvat…

Jan Zahradil napsal:
Moc bych se nepohoršoval nad "zradou" Polska. Tahle polská vláda ví, že za pár týdnů končí, protože parlamentní volby koncem října vyhraje Kaczynski a ten je po osmi letech vymete. Tak proč se neudělat v Berlíně a v Bruselu na poslední chvíli hezký? Třeba některý z nich pak vyplave v aparátu Evropské komise, jiný u spolustraníka Tuska v Evropské radě, další dostane flek v Nadaci Konrada Adenauera (CDU) a někdo zas v Nadaci Wilfrieda Martense (EPP) - jako svého času Miki Dzurinda. Je to lidské.
Dodávám:
Je to sviňské…