ČTVRTEČNÍ GLOSY 17.12.2015

Miroslava Macka
Velmi mne v poslední době mate význam slova solidarita: zdá se mi, že jde o vynucenou platbu z mých peněz na účel, se kterým nesouhlasím. Zřejmě to vyřeším tak, že vtrhnu ozbrojený do banky s pokřikem „Toto je solidarita!“ a odnesu si tamní cizí peníze…

Ministr financí a šéf Agrofertu Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro slovenské Hospodárské noviny uvedl, že lituje svého vstupu do politiky. „Pohnojil jsem si život tím, co jsem udělal.“
Pochopitelně si hned položíte otázku, proč tedy z politiky neodejde. Vysvětlení může být několik, ale hlavně mu to řídící důstojník nedovolí.

Norská policie oznámila, že u stovek žadatelů o azyl se našly fotografie a videa z poprav a brutálních trestů Islámského státu a s jeho symboly.
Vysvětlení může být opět více, ale spíše bych to pokládal za jejich „stranické legitimace“…

Saudská Arábie oznámila vytvoření islámské vojenské koalice pro boj s terorismem - větší paradox snad už nejde ani vymyslet!

Na popud pobouřených bojovníků za lidská práva přejmenovalo holandské národní muzeum Rijksmuseum v Amsterdamu více než 200 děl, která byla shledána za závadná. Nové názvy už nebudou pobuřovat návštěvníky z řad menšin. Hlava černocha je nyní Hlavou muže, aby se náhodou nikdo z návštěvníků tmavé pleti necítil dotčen. Z obrazu Simona Marise z roku 1900 původně pojmenovaného Černošská dívka se tak stalo Děvče s vějířem. Černošský sluha byl přejmenován na Mladého sluhu a z Mohamedána se stal Muž s vousy. Zakázáno bylo rovněž pojmenování Eskymák, Indián nebo Hotentot, která byla nahrazena politicky korektním souslovím „původní obyvatel“. Z liliputů se pro změnu museli stát „malí lidé“.
Tolik zpráva a další důkaz, že lidská blbost je nekonečná…

Čtenář V. S. mi poslal z Kanady následující definici:
Islamofobie je slovo vytvořené fašisty a používané zbabělci k manipulaci s hlupáky.

Václav Dolejší dne 9. 12. 2008 na idnes.cz publikoval článek s titulkem Prognóza pro rok 2013: Paroubek prezidentem, Rath premiérem.
Skvělý prognostik, není-liž pravda?