ÚTERNÍ GLOSY 5.07.2016

Miroslava Macka
Když jsme v referendu hlasovali o vstupu do EU, byli jsme kvalifikovaní občané. Při případném hlasování o vystoupení z EU bychom byli nekvalifikovaní hlupáci. Co se to mezitím s námi stalo? EU je přece stále stejná! Nebo snad ne?
Pomalu ale jistě se proto ve společnosti formuje otázka „Referendum nebo defenestrace?“

Časopis Reportér podle svých zjištění o dotaci pro Čapí hnízdo napsal alternativní Babišův projev, který mohl přednést ve sněmovně namísto 92 minut vytáček, polopravd a lží.
„Farmu v dezolátním stavu koupil můj holding, projekt rekonstrukce přichystal můj holding, dokumentace je vedena na můj holding a územní rozhodnutí dostal můj holding. Z holdingu jsme vyčlenili jednu firmu a tu koupili moji blízcí. Na onu firmu jsme projekt převedli, původní budovy a pozemky ale zůstaly po celou dobu mému holdingu. O dotaci nežádal můj holding, ale ona vyčleněná firma mých blízkých. Firmě za úvěry ručil můj holding, který měl i právo mluvit do projektu. Úředníkům tento postup nejspíš nevadil, dotaci jsme dostali a kontrolami prošli. Jsem přesvědčen, že jsem se já ani můj holding, který později opět převzal vyčleněnou firmu od mých blízkých, ničeho nedopustili. Děkuji za pozornost.“

Neustále mějte na paměti:
Problémy nemohou vyřešit lidé, kteří je způsobili.