PONDĚLNÍ GLOSY 5.09.2016

Miroslava Macka
Hlavní zprávy dnešního Radiožurnálu:

Hasiči nadále nesmějí nosit bradku, v Polsku se schyluje k zákazu prodeje o nedělích, vědec Antonín Holý bude mít známku…o výsledku voleb v Meklenbursku - Pomořanech ani slovo…

Takže podle posledních úředních údajů: SPD 30,6%, AfD 20,8%, CDU 19%, Linke 13,2%, Grüne 4,8%, FDP 3,0%, NPD 3,0%...Politici napříč stranami jsou rozčilení výrokem vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), který během předvolební návštěvy severních Čech označil tábor v Letech nikoliv za koncentrační, ale pracovní. Šéf TOP 09 dokonce vyzývá premiéra, aby Babiše odvolal. Zpochybnil prý tak holocaust.

Karolina Stonjeková k tomu na facebooku skvěle poznamenala:

Ale stejně žijeme v krásné době! Mít pochybnou estébáckou minulost? Nevadí! Přihrávat si pro své firmy státní zakázky? Nevadí! Čachrovat s dotacemi? Nevadí! Šmírovat lidi a konkurenci prostřednictvím EET? Nevadí! Ale otřeš se o holocaust, a jsi gauner nejhoršího řádu!

Dodávám, co Babiš ve Varnsdorfu při besedě přesně řekl:

„Byly doby, kdy všichni Romové pracovali. To, co píšou v novinách, ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, to byl pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam.“

Pokud by se mu pak podařilo přesvědčit voliče, že poslední větu uvede do praxe, získal by ve volbách ústavní většinu…a všichni jeho koaliční partneři budou prskat, ale jen u koryt, kterých se nepustí….Kritickou situaci na evropském trhu s mlékem a mléčnými výrobky poznáte podle toho, že se v českém Kauflandu namísto českého másla objeví máslo německé…Už dlouho jsem se tak hořce nepobavil jako při četbě rozhovoru Týdne se starostou Lednice Liborem Kabátem o jejich šestimetrové "rozhledně“, ze které není nic vidět:

„Oni (památkáři) by nám vlastně nepovolili ani tu rozhlednu, kdybychom jí říkali rozhledna. To slovo je totiž v novém územním plánu areálu zakázáno. (Jmenuje se proto „informační bod“.) No tak Hraniční zámeček vidět není, Nov é Mlýny také vidět nejsou a lednický zámek sice vidět je, ale jenom hořejšek. Pro mě toto splňuje svůj účel. Jestli se jdu projít po té kolonádě, vidím tady něco zajímavého, vylezu nahoru, podívám se, co tady je, popřemýšlím, co bych viděl, kdybych byl výš.“

Moje kontrolní otázka: V jakém vztahu se starostou je firma, která ten „orientační bod“ stavěla?

Na kolik přišel, se raději ani neptat…Něco čísel k zamyšlení:

Počet obyvatel Afganistánu:

1979 – 15,5 milionu

2015 – 32,5 milionu

Počet obyvatel Nigérie:

1950 – 33 milionů

2014 – 177 milionů

A takto lze pokračovat…z logiky věci by se měl boj proti chudobě a imigraci soustředit na jejich příčinu a ne komplikovaně řešit následky.Čtenář glos D. Š. mi napsal:

Kouknul jsem do výroční zprávy BIS a stojí tam černé na bílém: " ...je fakticky nemožné organizovaně integrovat velké množství cizinců z kulturně odlišného prostředí do evropské společnosti."

To jsou tedy pěkní xenofobové v té rozvědce! Měla by se na to okamžitě podívat komise pro kontrolu tajných služeb!Čeština je jazyk vtipný:

Premiér Sobotka je namachrovaná půlkilová čivava.Čtenář glos V. S. mi napsal:

Aktivista je člověk, jehož živobytí zcela závisí na tom, proti čemu bojuje.