ČTVRTEČNÍ GLOSY 27.10.2016

Miroslava Macka
Kdyby si novináři dali práci, jistě by záhy objevili (tak jako já) následující text http://www.international.gc.ca/protocol-protocole/policies-politiques/honours_decorations_policies-politiques_medailles.aspx?lang=eng
A zjistili by, že o přijetí státního vyznamenání kanadským občanem (a tím je Jiří Brady podle vlastních slov od roku 1967) od cizího státu musí rozhodnout kanadská vláda. Oficiální žádost se musí podat na kanadské ambasádě v té které zemi. Celá ta procedura pak jistě netrvá pár dnů a musí se tedy dělat s patřičným předstihem.
A teď mi vysvětlete, jak to ten Zeman udělal, že po přijetí dalajlámy Hermanem 18. 10., tedy 10 dnů před udílením vyznamenání, se rozhodl Jiřímu Bradymu řád neudělit, neviditelně stáhl žádost (která na kanadskou ambasádu nikdy nedorazila) a zahladil všechny stopy. Není nejvyšší čas začít klást ministru Hermanovi spoustu velmi nepříjemných otázek?

Miloše Zemana jsem za prezidenta nevolil, s větší částí jeho názorů a postojů nesouhlasím, ovšem stejně tak nesouhlasím s arogancí části herecké obce, která odmítá ctít demokratické principy a postupy a stále nedokáže přijmout fakt, že byl zvolen vůlí většiny voličů. Občany, jak praví v prohlášení, nyní urazil. Možná by si po představeních mohli zajet na Osoblažsko, Karvinsko, Ústecko či jinam a poptat se tamních občanů, zda se cítí být prezidentem uraženi, když už mají odvahu mluvit za všechny.

Jiří Brady dostal od pražské primátorky Krnáčové symbolický klíč od města. Doufám jen, že to není to stejné ocenění, které od ní na jaře obdržel čínský prezident. To by byl tedy paradox!

Jedna defenestrační zpráva:
Ukázka toho, jak šetrně město Brno zachází se svěřenými prostředky: diskuse o ovzduší v Brně stála 83. 000.- tisíc Kč, z toho raut pro 40 osob za 33.000.- Kč.

Donald Trump:
Pro ně je to válka. A pro ně neexistuje vůbec nic nedosažitelného. Toto je souboj o přežití našeho národa. Věřte mi, tyto volby určí, jestli jsme svobodný národ, či zdali máme jen iluzi demokracie, ale ve skutečnosti jsme ovládáni hrstkou globálních zájmových skupin, fixlujících systém. A tento systém JE zfixlovaný.
Toto je realita. Vy to víte, oni to vědí, já to vím a v podstatě celý svět to ví. Establishment a jeho mediální komplicové vládnou nad tímto národem prostředky, které jsou velmi dobře známé. Kdokoliv, kdo ohrožuje jejich kontrolu, je považován za sexistu, rasistu, xenofoba a morálně pokřiveného. Budou váš napadat. Budou vás urážet. Budou usilovat o zničení vaší kariéry a rodiny. Budou usilovat o zničení všeho, co se vás týká, včetně vaší pověsti.
Dodávám: Nepřipomíná vám to něco?


Češi jsou smějící se bestie:
Na usmířenou bude Heřmanův Městec přejmenován na Hermanův Městec a Jiří Brady bude jmenován čestným starostou.