ÚTERNÍ GLOSY 1.11.2016

Miroslava Macka
Dva ministři vlády, a to ministr zahraničí a vnitra prohlásili, že ministr Herman porušil dohodu, zavazující všechny členy vlády, že se s dalajlámou případně setkají pouze soukromě. Ministr Herman tvrdí, že to není pravda. Někdo z těch tří tedy lže jako když tiskne.
Není tedy nejvyšší čas, aby se novináři vypravili za dalšími ministry s jasným dotazem, zda taková dohoda existovala či nikoliv?
Byť chápu, že ministři KDU - ČSL by se vykecali i z tohoto, vždyť jsou to přece lidovci…

Walter Edward Kurtz na facebooku:
"Největším nepřítelem pravdolásky, je sama pravdoláska"...
V podstatě je dobré, že se teď pravdoláska tak aktivizovala, jejich největším problémem je, že neznají míru...
1) neznají míru v urážení prezidenta, a nejde teď jen o Zemana, ale celkově o ten úřad...
2) neznají míru ve vzájemném dohazování si kšeftů, placených ze státní kasy...dotací, grantů, postů...
3) neznají míru ve zbožštění jejich idolu Václava Havla, a tím ho dehonestují více, než to za své politické kariéry v české i slovenské a mezinárodní ne-politické politice stihl on sám...
4) neznají míru v tom, čemu říkají, že "konají to dobro pro všechny", a tak se z toho stává všeobecně nesnesitelné zlo...
5) neznají míru v tom, co je pro život důležité a v tom, co je jen pozérství...
P.S. Kdyby tu míru znali, mohli by mít nakonec i pravdu...ale to se nikdy nestane, protože tu míru nikdy nepochopí, a když, tak nejsou ochotní ji akceptovat...

Soňa Holečková na facebooku:
Řeší se tady, kdo je a kdo není slušný člověk - zda ten, kdo neklidně stepoval na Staromáku nebo ten, kdo zůstal v klidu doma.
Mám na to svůj názor: zájem o demonstrace tohoto typu mají základně dva typy lidí - ti, kteří mají mnoho vlastních problémů a nedokáží je řešit, proto je odsunou na jinou kolej a najdou si ventil, například nějakou známou figurku a druhá skupina jsou lidé, kteří nemají problémy žádné, nudí se.

Facebookový „rozhovor“, aneb Češi jsou smějící se bestie:
Více než hodinu jsem byl na procházce se psem. Tak teď nevím, jestli nám náhodou v rámci týdne nepokoje někdo z obrazovky neposlal nějakou naléhavou morální výzvu, abych teda něco neprošvihl.
Cení se vlastní kreativita a aktivita.;) Já, kupříkladu, přecházím na červenou, pokud zrovna nikde nic nejede. Je to bezpečné, ale cítím se jako rebel!!!

Jeden zaoceánský nekorektní:
Volební štáb Hillary Clintonové zvažuje žalobu na Donalda Trumpa, protože ji doposud sexuálně neobtěžoval.