PONDĚLNÍ GLOSY 23.01.2017

Miroslava Macka
„Co v té řeči chybělo?“ zeptal se redaktor České televize při komentování inauguračního projevu prezidenta Donalda Trumpa.
Osobně se domnívám, že v ní chybělo poděkování českým „elitám“, které mu od prvního okamžiku prostřednictvím medií zasvěceně radí, co má dělat a jak má vést Spojené státy.

Zatím nejúsměvnější reakci na Trumpův projev napsal na facebooku Robert Pospíchal:
„Ten projev byl strašnej. Pořád mele dokola to stejný.“

Nora Fridrichová ze vždy objektivní a nestranné České televize:
Ten Trumpův projev, to byl nejakej komunistickej manifest nebo co?

Hynek Kmoníček:
Trump většinou řekne, co chce udělat. My mu to nevěříme. On to udělá, a pak se říká, že to bylo nepředvídatelné.

Libor Rouček o Baracku Obamovi:
„V americké historii bude zapsán jako jeden z velkých prezidentů podobně jako Abraham Lincoln, Franklin Delano Roosevelt nebo Ronald Reagan.“
Dodávám: Škoda, že se toho nedožiju. Ale to zřejmě nikdo…

Z internetových stránek Bílého domu zmizel oddíl nazvaný „změny klimatu“ a namísto toho se objevila informace o rázné změně environmentální politiky:
„Zrušení těchto omezení výrazně pomůže pracujícím Američanům a v průběhu následujících sedmi let zvedne mzdy o více než 30 miliard dolarů (780 miliard Kč),“ uvedl Bílý dům v prohlášení s odkazem na opatření přijatá Obamou v boji proti globálnímu oteplování.
Dodávám:
Pracujícím Američanům to určitě pomůže, ale co těm, kteří si z globálního oteplování udělali skvělý tlachací byznys?

Je hořce úsměvné, když jsou za vrchol demokracie vydávány protesty proti výsledkům demokratických procesů.

Jak uvedl dlouholetý spojenec kancléřky a předseda parlamentního výboru CDU Volker Kauder, bylo již dosaženo předběžné dohody se socialistickým ministrem spravedlnosti Heiko Maasem, podle které by společnosti Facebook a Twitter byly nuceny reagovat na nenávistné projevy do 24 hodin. V opačném případě by musely zaplatit pokutu.
„Ty pokuty ale musí skutečně bolet, jinak nebudou mít žádný smysl. Až doposud hráli provozovatelé sociálních sítí mrtvé brouky, když jsme chtěli řešit problémy,“ cituje zpravodajská agentura Bloomberg Kaudera. „Samotná kancléřka Merkelová podporuje regulaci sociálních sítí dlouhodobě. Ve snaze zamezit dalšímu vzestupu populistických hnutí, které získávají nejenom v Německu, ale po celé Evropě čím dál větší podporu.“

Nesmírně moudrá rada Oty Vychodila:
Díváte-li se na něco v televizi, netvrďte, že to vidíte na vlastní oči. Jsou to JEJICH oči !!

Češi jsou smějící se bestie:
Budou lavičky Baracka Obamy?
Je možné, že Jiřina Šiklová změnila svůj bonmot - "Raději se budu mýlit s Bushem než mít pravdu s Putinem" - na "Raději se budu mýlit s Putinem než mít pravdu s Trumpem."

Rozhodně si přečtěte!
http://echo24.cz/a/wbNtt/babis-nahle-objevil-miliardu-osobnich-legalnich-prijmu#ghkJzH2ObW63iy3k.01