STŘEDEČNÍ GLOSY 13.02.2019

Miroslava Macka
Jsou zprávy, které by nevymyslel ani nejlepší spisovatel vědecko – fantastických románů:
Tři pandury se po dvou letech od nehody s fabií vracejí do služby, jeden stále chybí.

Karolina Stonjeková:
Důležitá poznámka k volbám do Evropského parlamentu:
Mám pocit, že se ODS rozhodla hrubě zneužít toho, že krom ní vlastně není koho volit. Že ODS neochvějně počítá s tím, že kvůli paní euroDecroix nebo panu euroKrutílkovi budou členové i voliči sice brblat, ale nakonec to tam ODSce stejně hodí, protože jinak prostě není komu.
Má to ale jeden zásadní problém. Jaký signál vyšle volič, který to občanským demokratům (byt’ se skřípějícími zuby) hodí??? No vyšle samozřejmě signál, že je to tak v naprostém pořádku. Že je správný, když pravicová strana podporuje eurosocialismus a na kandidátku si staví tyhle Jasánky, které by jí i TOPka mohla závidět.
ODS to zkrátka bude brát jako potvrzení správnosti svojí politiky. Nebude to brát tak, že ji voliči volili čistě z nouze, a protože to bude brát jako potvrzení správnosti svojí politiky, tak v té politice bude taky pokračovat.
Takže každý, kdo bude volit ODS s ospravedlněním, že není jiná volba, by tak měl činit i s vědomím, že svým hlasem přispívá k tomu, aby tu do budoucna žádná jiná volba fakt nebyla! Aby Krutílci a Decroix nebyli na kandidátce jen nějakou anomálií, ale pravidlem. Že svým hlasem přispěl k tomu, aby vedení strany bylo na koni, že to všechno dělají skvěle a voliči to přesně tak chtějí.
A tohle je taky věc, kterou byste měli mít na paměti, až se budete rozhodovat, koho ve volbách do EP (ne)volit!

Čeština jazyk vtipný:
Dřív Pavel, co si myslel, že je Dáša, bydlel o dveře vedle Franty, co si myslel, že je Napoleon. Ty dveře byly silně polstrované a neměly kliku.
Dneska se ovšem musí Dáše zatleskat, jak jí to sluší. A s Frantama, co si myslejí, že jsou Napoleon, brzy povinně s jásotem potáhneme na Rusa.
Zlaté zkurvené časy, kdy se to řešilo medikací!