STŘEDEČNÍ GLOSY 11.12.2019

Miroslava Macka
Můžeme sice rozemílat případ ostravského střelce ze všech úhlů pohledu na prach, ničeho zásadního se však nenadějeme. Takové případy se bohužel stávaly, stávají a budou stávat, neboť do hlavy lidí psychicky alterovaných nevidíme a jakákoliv přehnaná bezpečnostní opatření způsobí jen komplikace ostatním, aniž by nás před těmito činy ochránily.
p. s. Kdyby pachatel střílel legálně drženou zbraní, jejich odpůrci by měli mediální žně. Rozhodně však nyní nečekejme, že by se chytili za nos a přehodnotili svůj názor, to spíše budou chtít zakázat červené bundy.

O masové střelbě v ostravské nemocnici píší přední světová média. Televize CNN, BBC, ale i servery jako Telegraph se pozastavují nejen nad počtem mrtvých, ale i nad benevolentním přístupem Česka ke zbraním a snahy o ještě vyšší volnost, nebo nad zmatečným vyšetřováním policie.
To musí být buď fake news nebo jsou i tamní novináři ještě blbější, než bychom čekali.


Tak tomu říkám sankce!
Německo :
- za rok 2018 vzájemný obrat s Ruskem 60 miliard dolarů
- v Rusku mají Němci účast na více, než 5000 společnostech s 50 miliardovým obratem
- investice Němců v Rusku převyšují 20 miliard dolarů, RF v Německu 10 miliard
- Němci do RF vyvážejí technologie, vyrábí v Rusku osobní i nákladní automobily, železniční a zemědělskou techniku, stavební materiály a elektrárenské celky
- Rusko dodává Německu z celkové spotřeby 33 % nafty, 35% plynu, v roce 2018 dodalo rekordních 55,5 miliard kubickým metrů plynu
- Po Číně je Německo největším obchodním partnerem Ruska

Objevil se zajímavý návrh:
Dopis či balík doručíte adresátovi sami a České poště za to jen pošlete peníze.