ÚTERNÍ GLOSY 31.03.2020

Miroslava Macka
Zapamatujte si, prosím, následující větu a připomeňte si ji znovu, až veškerý ten koronavirový cirkus skončí:
VÍCE LIDÍ PŘIPRAVÍ V TOKU ČASU O ŽIVOT SOUBOR ZÁKAZŮ, PŘÍKAZŮ A OPATŘENÍ, KTERÝMI NÁS ZAHRNULA TATO VLÁDA DILETANTŮ S FACHIDIOTY, NEŽ BY PŘIPRAVIL SAMOTNÝ VIRUS, POKUD BY SE NA ČAS JEN UZAVŘELY HRANICE A DODRŽOVALY SE OBVYKLÉ KAŽDODENNÍ HYGIENICKÉ NÁVYKY, KTERÉ BY MĚL KAŽDÝ ZNÁT JIŽ Z MATEŘSKÉ ŠKOLKY. PŘIPOČTĚTE K TOMU PAK ROZVRAT EKONOMICKÝ A SPOLEČENSKÝ.
A netvrďte, že to nikdo nemohl tušit: hlasů varujících před nastoupenou cestou bylo dost, jen jste jim odmítali naslouchat.

Pokud si myslíte, že je to hoax, tak bohužel není, spíše jde o nějakou sektu, která touží být propíchnuta vidlemi:
Ředitel největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP Zdeněk Kabátek dostane za loňský rok odměnu ve výši 1 282 000 korun. Schválila ji podle informací Seznam Zpráv správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny. Rozhodnutí bylo poměrně jednoznačné. Šestnáct lidí bylo pro, tři proti a šest se zdrželo. Ti, kteří se hlasování zdrželi nebo byli proti, požadovali, aby Kabátek dostal nižší odměnu.

Události: „Do kdy budeme nosit roušky, pan Prymula řekl do prázdnin?“
Babiš: „Já nevím, co řekl Prymula,já říkám do Velikonoc.“
Holt krizoví manažeři…

Michaela Kudláčková na facebooku:
Volala jsem kamarádce, která je právník. Zvedla to a sotva mluvila. Je v nemocnici. Od středy měla horečku 39,5. Ve čtvrtek 40. Volala sanitku.
"Kašlete, jste dušná?"
"Ne"
"Dejte si studenou sprchu, srážejte teplotu"
V pátek 41 stupňů. Volala znova. Už nemohla ani vstát. Přijeli v obleku, udělali jí výtěr a odjeli. Přiběhla její kamarádka, sestřička, která tam viděla sanitky. Položila jí čtyři jednoduché otázky, na které odpověděla ano. Řekla jí, že musí okamžitě do nemocnice. Opět volání.
"Můžeme vás dovézt leda na ambulanci do Říčan." (bydlí v Úvalech).
Potřebovala do nemocnice, protože měla ZÁNĚT LEDVIN! Naprosto nikdo se jí na nic neptal, nebyla zajímavá, protože se nedusila! Pro výsledky z výtěru měla volat za pět dnů!
TA HOLKA BY UMŘELA, NEMÍT KAMARÁDKU A SOUKROMÝ ODVOZ NA BULOVKU. JE NA KAPAČKÁCH. MĚLA ZHRUBA 2 HODINY DO SMRTI, ALE PROSTĚ SE NEDUSILA!
TO JSTE SE VŠICHNI ZBLÁZNILI?!

Příklad ze života:
Babička ve společné domácnosti se ze dne na den po mozkové mrtvici stala natolik nemohoucí, že vyžadovala trvalou péči. Její dcera dala výpověď v zaměstnání a o svoji matku se téměř sedm let starala, přičemž na sociálních dávkách dostávala v podstatě almužnu a ta léta se jí nezapočítávala do důchodu.Rodina žila z jednoho platu otce, nejezdila na dovolenou, šetřila, kde se dalo, ale pokládala za svoji morální povinnost o babičku se postarat v jejím domácím prostředí.
Druhý příklad ze života:
Otec ve společné domácnosti se stane taktéž nemohoucí. Záhy putuje do LDN, kde ho rodina navštěvuje velmi sporadicky a celou dobu si stěžuje jak na tamní péči, tak na výdaje s tím spojené. Dnes se najednou bojí o jeho život, chce, aby se „stát“ postaral o jeho zdraví, ale domů si ho z LDN nevezmou, „protože to nejde“…

J. Fučikovský na facebooku:
Jsme ve stavu nouze, v první řadě jde o životy a o zdraví, jde ale i o peníze, a za nějaký čas o ně půjde hlavně. A tak mě zcela laicky a nepoučeně napadlo, že by nebylo úplně od věci, kdyby náš stát začal konečně taky šetřit, včera bylo pozdě, Babiš by s tím mohl slavně veřejně vystoupit a zapsat se do dějin, je nejvyšší čas. Zaměstnanci v soukromé sféře jsou buď úplně bez příjmů, nebo díky státní podpoře dostanou nějakých 60 až 80% mzdy, co kdyby se to týkalo i státem placených úředníků? Ti jsou nějaká nedotknutelná výjimka? (Samozřejmě včetně celého státního aparátu, včetně ministrů, poslanců, senátorů, atd...) Jsme přece na jedné lodi.

Určitě si přečtete, ale hlavně nad přečteným přemýšlejte:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-klaus-ekonomika-institut-rady-komentar-analyza.A200329_190022_domaci_maka?

https://www.idnes.cz/sport/ostatni/lukas-konecny-box-koronavirus-vyleceni-rozhovor.A200329_144910_sporty_tof?

https://nazory.ihned.cz/c7-66741390-13acp9-dc227b5d3184ed8?fbclid=IwAR1trRZIkKs3W1MfYbJjKfxWW3Rb5CJgot2gmSiH2cxHpUu2xj8IvQcoj0Y

https://www.ctidoma.cz/forum/cech-zijici-v-italii-situace-je-jina-nez-u-vas-popisuji-media-nejhorsi-bylo-zastavit-ekonomiku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR3STvWGTyS6mbUCJJV_kA5neLQvpLYqDUtaUJ681aS19TL_9oLXziW1FH0

https://www.youtube.com/watch?v=n4a29QYgXCo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR21DEiUmmhhRSl0TNK3IwTE4EMUA0ELpIEkOCFgSG0Iy_MotMA-OXbnxMM