ÚTERNÍ GLOSY 7.04.2020

Miroslava Macka
Takže do školy s rouškou a rozestupy respektive rozesedy ve třídách? Já jsem od prvopočátku tušil, že ti hoši, co to nyní vedou, nikdy nechodili do školy.

Včerejší slova mé paní:
Kdy přesně jste zapomněli žít? Před pár týdny jste se nebáli smrti? Byla tu úplně stejně jako dnes, infarkt jste mohli dostat na ulici, mozkovou mrtvici zrovna tak, cukrovku s rakovinou u televize, sednout do auta znamenalo vždycky být jednou nohou v hrobě. Přesto jste s tím rizikem žili.
Co prostě zase začít žít? Protože smrt si vás stejně najde, i v obýváku a pod rouškou.

Poslanci sněmovního výboru pro životní prostředí se minulý týden usnesli, že v polovině května čtveřice z nich rozšíří svou cestu na Island ještě o Grónsko.
A smysl cesty, na kterou má vyrazit šéfka výboru Dana Balcarová, František Elfmark (oba Piráti), Ondřej Babka (ANO) a Jana Krutáková (STAN)?
Návštěva ledovcového čela Russel glacier s místním průvodcem, management stád pižmoňů a jejich ochrany, Greenland Institute of Natural Resources – setkání s odborníkem na výzkum klimatické změny z vrtných jader grónského ledovcového štítu, setkání se zástupcem lokální autority.
Tolik zpráva na novinky.cz. Silně jim tu cestu přeji, ovšem s jednou jedinou podmínkou: že už se z ní nikdy nevrátí.


Určitě si přečtěte:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vojtechuv-resort-zaplatil-v-cine-za-respirator-dvakrat-vyssi-cenu-nez-vnitro-97962