PÁTEČNÍ GLOSY 17.04.2020

Miroslava Macka
Panika je hrozná věc! Lidé začali skupovávat i žárovky, protože se bojí výpadku elektrického proudu.

Miloslav Ludvík, exministr zdravotnictví a ředitel motolské nemocnice:
„Chřipka je také smrtelná choroba. Jen za poslední kvartál loňského roku na ni v Česku zemřelo sedm stovek lidí. Koronavirus ale budí větší strach. Já tomu říkám virus sociálních sítí."
Jen dodávám, že na zhoršení ekonomické situace zemře víc lidí než na koronavirus, zvýšená chudoba znamená více cukrovky, infarktů i rakoviny.

Leo Švančara na facebooku:
Dnes jsme byli asi po týdnu něco zas nakoupit.
A tak procházíme náš oblíbený obchod (není sice nějaký veleobří, ale ty tisíce lidí tam denně možná nakoupí), a dal jsem se do řeči se známými prodavačkami.
"V těch rouškách to je na mrtvici", sdělila mi smutně jedna.
"Je to neskutečná obří lež ten celý koronavirus a vy jste také - žel Bohu - rovněž obětmi tohoto státem organisovaného podvodu", odvětil jsem.
"Myslíte?"
"Nemyslím. Vím! Kolikpak z vás, děvčat, které zde celé dny už dva měsíce stojíte mezi tisíci lidmi za pulty, pokladnami, vybíráte odpadkové koše plné kapesníků, uklízíte odhozené rukavice a jednorázové roušky, k dnešnímu dni onemocnělo? Třeba i jen lehkou virosou?"
Prodavačky se zamyslely a jedna vyhrkla: "To je fakt, nikdo. Jak to, že nás to dodnes vlastně žádnou nenapadlo?"
A tak jsem si ověřil znovu mé dávné přesvědčení ještě z politiky, že kontaktní osobní kampaň je vždy opravdu asi ta nejlepší!

Doporučuji k přečtení:

https://xtv.cz/archiv/stat-je-v-rukou-epidemiologu-takto-to-nemuze-byt-jsme-uz-ve-fazi-dve-prvotni-uleknuti-musi-jit-stranou-pandemie-u-nas-vubec-nezvysila-procento-umrtnosti-ani-nikde-jinde-na-svete-vlada-by-na-to-mela-reagovat-rika-vaclav-klaus

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/hadka-izraelskych-profesoru-po-70-dnech-covid-19-zmizi-bez-ohledu-na-opatreni-tvrdi-matematik-40320661